poniedziałek, 1 września 2014

Zapowiedzi wrześniowe

3 września
Autor: Aprilynne Pike
Tytuł: Ocalona
Tavia traci w katastrofie lotniczej rodziców, a sama cudem – jako jedyna osoba na pokładzie – uchodzi z życiem. Zamieszkuje u dalszej rodziny, chodzi na psychoterapię oraz… podkochuje się w przystojnym Bensonie. Kiedy ukazuje jej się tajemniczy chłopak widmo, a wokół dzieje się coraz więcej niezrozumiałych rzeczy, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że przeszłość kryje niejeden sekret… Nie wie jednak, że świat chyli się ku upadkowi, a szansą na ocalenie jest połączenie się z chłopakiem z wizji i porzucenie Bensona. A to jedyna rzecz, której Tavia nie zamierza zrobić. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że Benson też ma swoje tajemnice…
Od April: Dawno temu czytałam "Skrzydła Laurel" tej autorki, które były naprawdę słabe. Ale o tej książce czytałam już dawno, jeszcze zanim Wydawnictwo Dolnośląskie zdecydowało się kupić do niej prawa i bardzo mnie ona zainteresowała. Myślę, że dam pani Pike jeszcze jedną szansę :)
8 września
Autor: Sara Shepard
Tytuł: Kłamstwo doskonałe
Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma… Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć.
Od April: Jakiś czas temu kupiłam pierwszą część, ale jeszcze nie zdążyłam jej przeczytać. Mam nadzieję, że seria okaże się trochę lepsza od PLL :)10 września
Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Tajemnica
Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom – zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.
Od April: Opis zapowiada bardzo schematyczną i przeciętną książkę, jednak recenzenci za granicą zachwycają się tą lekturą. Chętnie dam jej szansę, tym bardziej, że kryje się za nią dość fascynująca historia :)
Autor: Gayle Forman
Tytuł: Zostań, jeśli kochasz
Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.
Od April: Marzę o przeczytaniu tej książki, ale zdobycie poprzedniego wydania graniczy z cudem, więc muszę poczekać na to. Szkoda, że zmienili tytuł, bo ten jest bardzo banalny i zupełnie mi się nie podoba. A wszystko to za sprawą filmu, który niedługo wchodzi do kin i już nie mogę się go doczekać :)
Autor: Kiera Cass
Tytuł: Jedyna
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?
Od April: Muszę koniecznie zakupić poprzednie części, bo ta trylogia bardzo mnie intryguje :)
Autor: Sally Green
Tytuł: Zła krew
Wola przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.
Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych, ściganym i wyalienowanym, lecz zdecydowanym przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część trylogii, która zostanie przetłumaczona w kilkudziesięciu językach.
Od April: Opis zbyt wiele nie mówi i to właśnie mnie w tej książce intryguje. Pewnie poczekam na jakieś recenzje, ale myślę, że dam jej szansę :)
Autor: Catherine Ryan Hyde
Tytuł: Nie pozwól mi odejść
Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. I choć zna swoich sąsiadów - piękną manikiurzystę Rayleen, samotną starszą panią Hinman, byłą narkomankę Eileen i jej dziewięcioletnią córkę Grace czy złego na cały świat pana Lafferty'ego, większość z nich nigdy go nie widziała.
Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy.
Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka.
Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy'ego.
Od April: Zapowiada się intrygująco. Lubię tego typu książki, więc na pewno ją przeczytam.
Autor: Catherine Ryan Hyde
Tytuł: Dzień, który zmienił wszystko
Pewnego ranka Nathan McCane, bezdzietny mężczyzna w średnim wieku znalazł porzucone w lesie niemowlę. Marzeniem mężczyzny stało się adoptować chłopca, jednak los chciał inaczej... To babka dziecka uzyskała prawo opieki nad wnuczkiem. Nathan jednak wymógł na niej obietnicę - pewnego dnia kobieta przyprowadzi do niego dziecko, a wtedy on wyjaśni mu, kto go ocalił.
Piętnaście lat później owdowiały Nathan znajduje porzuconego chłopca raz jeszcze - tym razem na własnym progu. Nat, bo tak go ochrzczono, wyrósł na ponurego i niedostępnego nastolatka i jego babka nie jest w stanie dłużej go znosić. Nathan zgadza się przejąć opiekę nad młodzieńcem, wiedząc, że czeka go ciężka walka o miłość i zaufanie. Nat boi się porzucenia, a starszy mężczyzna zrobi wszystko, by udowodnić chłopakowi, że nigdy, ale to przenigdy nie usunie go ze swego życia. Nawet jeśli przyjdzie mu zmierzyć się z demonami przeszłości. 
Od April: Tak samo jak poprzednia książka, ta również mnie bardzo interesuje :)
15 września

Autor: J.K. Rowling
Tytuł: Jedwabnik
Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…
Od April: To moja ukochana Rowling, więc grzechem byłoby nie przeczytać jej kryminałów :) Jeszcze nie mam pierwszej części, ale na pewno ją zakupię ;)
17 września
Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Jedno małe kłamstwo
Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara…Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.
Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?
Od April: Marzę o przeczytaniu pierwszej części tej serii. Uwielbiam YA/NA, jak już pewnie wiecie, a te powieści wydają się być naprawdę dobre. A okładki są prześliczne!
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Onyks
Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Tak jakby to było w ogóle możliwe.
Ale wtedy wszystko się zmienia…
Widziałam kogoś kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, nawet jeśli wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie?
Nikt nie jest tym na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw…
Od April: Słyszałam, że pierwsza część jest całkiem niezła, więc myślę, że prędzej czy później przeczytam tę serię :)

24 września
Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Miasto Niebiańskiego Ognia
Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…
Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła”?
Od April: Nie mogę uwierzyć w to, że to już ostatnia część moich ukochanych "Darów anioła" <3 Będę się bała zacząć ją czytać, nie chcę nawet myśleć o tym, których bohaterów stracimy tu na zawsze... Ale najpierw wezmę się za "Mechaniczną księżniczkę", bo z tego co wiem, to te dwie serie w tej części będą miały ze sobą jakiś związek, a chcę uniknąć spoilerów z "Diabelskich maszyn" :)
Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Powód by oddychać
W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa.
Od April: Kolejne YA, które chcę przeczytać :) Zapowiada się dość ciekawie ;)

10 komentarzy:

 1. Zła krew też mnie intryguje ;) A co do Miasta niebiańskiego ognia to ja i tak czekam na wydanie z polską okładką ;) Więc swój egzemplarz zdobędę pewnie dopiero pod koniec roku tak coś mi się zdaje...

  OdpowiedzUsuń
 2. EEEJ! Oni się wszyscy na mnie uwzięli. Ja na studia, roboty kupę, a oni takie perełki wydają :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem nieźle się zapowiada. Będę nieeługo musiała chyba powiększyć swoją biblioteczkę ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnóstwo ciekawych zapowiedzi. Tylko trzymać kciuki, żeby mieć dużo czasu wolnego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Same świetne książki. Właściwie to wszystkie chciałabym przeczytać.
  Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na "Miasto niebiańskiego ognia" i "Powód by oddychać".

  OdpowiedzUsuń
 7. chyba tym razem nic dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ocalona mnie strasznie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kłamstwo Doskonałe mam już zamówione i nie mogę się doczekać.
  Co do - Mara Dyer. Tajemnica to chcę przeczytać w oryginale i mam nadzieję, że niebawem mi się uda :)

  thousand-magic-lifes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Na sporą część tych tytułów bardzo czekam. Można powiedzieć, że wręcz niecierpliwie :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.