czwartek, 21 czerwca 2012

Wakacyjny Stosik 2/2012 (2)

Na samym początku chciałabym przeprosić za moją nieobecność. Myślałam, że w tym tygodniu nie będę miała już sprawdzianów, ale musiałam poprawić kilka ocen i miałam mnóstwo prac dodatkowych. Nawet nie włączałam komputera. Przygotowałam na dzisiaj kolejny stosik, który można już zaliczyć do wakacyjnych. Z tamtego przeczytałam może połowę książek, a znowu mi się ich trochę nazbierało. :)
Od góry:
 • Rachel Caine "Wampiry z Morganville. Księga 5" - jedna z dwóch książek ze stosika, które są moją własnością. Dostałam na Dzień Dziecka :D
 • Meg Cabot "Pamiętnik księżniczki 8. Księżniczka w rozpaczy" - dzisiaj byłam w bibliotece i w końcu znalazłam tą część. Nigdy nie ma tej, której potrzebuję. Wszyscy są fanami księżniczki Mii xD
 • L.J. Smith "Pamiętniki wampirów. Księga 1" - postanowiłam bliżej zapoznać się z tym cyklem. Podobno serial jest lepszy, ale wolę zacząć od książki. Też dzisiaj wypożyczyłam.
 • Kristin Cast, Alyson Noel, Richelle Mead, Kelley Armstrong, Francesca Lia Block "Pocałunki z piekła"- we wtorek oddawałam do biblioteki "Pana Samochodzika", więc mogłam wypożyczyć jeszcze jedną książkę. Miałam do wyboru "Winter", która o wiele bardziej mnie ciekawiła i tą. Tak, wiem, jestem głupia, ale nie miałam miejsca w torbie na powieść z taką objętością. ;) Tą wzięłam ze względu na Richelle Mead, mam nadzieję że będę miała inną okazję na przeczytanie "Winter" ;)
 • Agata Christie "I nie było już nikogo" - będzie to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, mam nadzieję, że udane. Wypożyczona z biblioteki w piątek.
 • Emily Diamand "Okup drapieżców" - miałam bardzo mało czasu w bibliotece i brałam pierwsze książki, które zauważyłam. Patrząc na tą, przypomniała mi się bardzo pozytywna recenzja, więc nie miałam nad czym się zastanawiać ;)
 • Małgorzata Musierowicz "Szósta klepka" - wszyscy tak zachwycają się "Jeżycjadą", a ja chcę dołączyć do tego grona. :) Mam nadzieję, że mi się spodoba. Jak widać na zdjęciu, z biblioteki ;)
 • Aprilynne Pike "Skrzydła Laurel" - już do dawna planowałam przeczytanie tej książki i w końcu nadarzyła się okazja. Zapisałam się do największej biblioteki w mieście, jest mnóstwo książek, w tym nowości (!). "Pocałunki z piekła", "Szósta klepka", ta i następna książka są właśnie z tej biblioteki. :)
 • Carlos Ruiz Zafón "Światła września" - jakiś czas temu czytałam "Księcia Mgły" właśnie tego autora i pamiętałam jak bardzo mi się podobał. Mam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę :)
 • Anne Cassidy "Z tęsknoty za Judy" - wiele dobrego słyszałam o tej autorce, a recenzję właśnie tej książki niedawno czytałam, więc kiedy zobaczyłam w bibliotece, nie mogłam jej tak zostawić :)
 • Anne Cassidy "Gdzie jest Jennifer?" - j.w.
 • Gillian Shields "Nieśmiertelny" - czytałam negatywną recenzję, ale postanowiłam dać jej szansę.
 • Maite Carranza "Przekleństwo Odi. Wojna czarownic" - ostatnia część trylogii. Kilka miesięcy temu czytałam dwie pierwsze części, bardzo mi się spodobały.
A obok stoi sobie "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Skoro to stosik wakacyjny, to nie mogłam nie dodać. Zawsze w wakacje czytam ostatnią część Harry'ego Pottera. :D Recenzji raczej nie dodam, bo już wszyscy znają moją opinię na temat tego cyklu :)
Postaram się napisać niedługo recenzję pierwszej części "Pretty Little Liars", bo dawno czytałam. :) W najbliższym czasie nadrobię też zaległości na Waszych blogach, tylko proszę o cierpliwość xD

13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy stos:)
  Serie Pamiętniki Wampirów posiadam u siebie w domu;)

  OdpowiedzUsuń
 2. NN miResena.wordpress.com

  Widzę, że zamierzasz przeczytać "I nie było już nikogo" :) Recenzję tej książki możesz już u nas przeczytać ;)

  Inna

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym sobie chyba nie wybaczyła, gdybym nie wzięła "Winter" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętniki Wampirów faktycznie są lepsze w ekranizacji. Pomijając fakt, ze serial i książka mają ze sobą tyle wspólnego, ze aż w sumie nazwę, serial lepszy, ciekawszy.
  Za Wampiry z Morganville też mam zamiar się kiedyś wziąć. Trochę przeraża mnie ilość tych tomów, mam nadzieję, że nie będzie z tym tak jak z serią Domu Nocy, gdzie każda następna książka była nudniejsza od poprzedniej. :)

  Metaliczna

  OdpowiedzUsuń
 5. Winter? Chyba właśnie tę książkę wybrałabym, bo to nowość i zastanawia mnie, jak wypada na tle innych powieści. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. mm, Harry Potter .
  Miłego czytania

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne książki! sama bym chciała większość :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam pamiętnik księżniczki 6 i 7 :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniały stosik, ale najlepsza książka to zdecydowanie Harry Potter. :D A tak z czystej ciekawości, dlaczego czytasz tylko tę część? XD

  OdpowiedzUsuń
 10. NN miResena.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem ciekawa Twojej opinii na temat tej książki ;)
  Teledysk "Zeig dich!" sobie odpuść, ale może piosenka Ci się spodoba, ja ją osobiście bardzo lubię (taa, jak wszystko co nagra LaFee xD).
  Nic dziwnego, że o EnViee nie słyszałaś, skoro dopiero zaczyna karierę i póki co nie osiągnęła żadnego sukcesu. Też bym o niej nic nie wiedziała, gdyby nie to, że jest fanką LaFee.
  Haha, Euro się kończy może przestaną się fascynować piosenką Oceany xD

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa Twojej opinii na temat tej książki ;)
  Teledysk "Zeig dich!" sobie odpuść, ale może piosenka Ci się spodoba, ja ją osobiście bardzo lubię (taa, jak wszystko co nagra LaFee xD).
  Nic dziwnego, że o EnViee nie słyszałaś, skoro dopiero zaczyna karierę i póki co nie osiągnęła żadnego sukcesu. Też bym o niej nic nie wiedziała, gdyby nie to, że jest fanką LaFee.
  Haha, Euro się kończy może przestaną się fascynować piosenką Oceany xD

  OdpowiedzUsuń
 13. zostaję i zapraszam do mnie:)

  waniliowe-czytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.