niedziela, 1 lipca 2012

Zapowiedzi - lipiec 2012

Autor: Gwen Hayes
Tytuł: Śniąc na jawie
14.08.2012
Kiedy Theia spotkała zachwycającego chłopka ze swoich snów, nie wiedziała, jak miłość zmieni jej życie. Dla niego poświęciła wszystko. I zaczęła wędrówkę przez dwa światy: ten ze snów i ten realny. I odkryła, że między nimi niema granicy…Teraz Theia wraca z Podziemia do dawnego życia, do domu i do szkoły. Lecz coraz częściej dręczą ją te same pragnienia,z którymi tak rozpaczliwie walczy jej ukochany. Gdy nagle jej szkolni koledzy zaczynają zapadać na tajemnicząchorobę, Theia zaczyna podejrzewać, że jej piękny, mroczny Haden uległ wreszcie swej niebezpiecznej mocy…Wciąż spotyka go w Podziemiach. Wciąż śni razem z nim ten sam sen. Lecz ten sen zmienia się w przerażającą rzeczywistość,a Theia musi wybierać pomiędzy rodziną i przyjaciółmi a miłością, która wydawała się błogosławieństwem. Czy okaże się przekleństwem?
Autor: P.C. Cast
Tytuł: Wybranka bogów
13.07.2012
Jedyną atrakcją, jakiej Shannon Parker spodziewa się podczas letnich wakacji, jest wyprawa na aukcję niezwykłych przedmiotów. Nie wie jeszcze, że to początek największej przygody w jej życiu. Kupiona przez nią antyczna waza nagle ujawnia swoje magiczne moce. Shannon zostaje przeniesiona do mitycznego Partholonu, gdzie przez wszystkich jest traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna…

Wczoraj była przeciętną nauczycielką, a dziś jest Wielką Kapłanką i wybranką bogini Epony. W jednej chwili wszystko stanęło na głowie. Oszołomiona Shannon szuka racjonalnego wyjaśnienia, ale przyznaje, że takie życie jest kuszące. Która kobieta nie lubi czuć się jak królowa?

Jednak szybko okazuje się, że życie bogini nie jest usłane różami. W najbliższym otoczeniu budzi paniczny strach i wrogość, a Partholon staje na krawędzi wojny. Na domiar złego Shannon musi wziąć rytualny ślub. Postanawia więc za wszelką cenę znaleźć drogę powrotną do domu. W Partholonie zarówno jej życie, jaki i zdrowe zmysły są nieustannie zagrożone…
Autor: P.C. Cast
Tytuł: Wybranka bogów. Część 2
13.07.2012
Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią, która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Ku jej zaskoczeniu zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem okazało się nad wyraz udane.

Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły. Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini…
Autor: Amanda Hocking
Tytuł: Przywrócona
3.07.2012
Wendy, następczyni tronu królestwa, musi poślubić księcia Vittra. To jedyny sposób, żeby ocalić Trylle przed ich śmiertelnym wrogiem i zapobiec krwawej wojnie z niepokonanym przeciwnikiem. Lecz myśl o tym, że przyjdzie jej opuścić miejsce, które stało się jej domem, jest nie do zniesienia...
Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze…
Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś „na zawsze”. Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy - pod warunkiem że odważy się o nią walczyć…
Autor: Josephine Angelini
Tytuł: Wędrówka przez sen
7.07.2012
Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę.
Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas.
 Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?
 Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.
Czy jest gotowa oddać za nich życie?
Autor: Kiersten White
Tytuł: Normalne marzenia
27.07.2012
Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.
Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze
wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie…
Jutro, albo pojutrze dodam recenzję pierwszej części "Pretty Little Liars". Przez ostatni tydzień chciałam odpocząć od wszystkiego i dlatego zaniedbałam bloga. Przepraszam. W czerwcu dodałam tylko jedną recenzję. Jestem jednak z siebie dumna, bo nauka się opłacała i ukończyłam pierwszą klasę gimnazjum ze średnią 5.00. Nigdy nie myślałam, że mi się to uda, bo moja szkoła ma wysoki poziom. Ale jeżeli chodzi o recenzje to postaram się poprawić w lipcu, nigdzie nie wyjeżdżam. I przepraszam, że tak chaotycznie piszę, mój mózg nie zdążył do końca odpocząć xD Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Spoko, nie pali się;)

  Klaudia pewnie wspomni dziś o tym w poście (jeśli go faktycznie dziś opublikuje ;))że powstał osobny Twitter dotyczący bloga oraz "Spamownik / Poinformuj o NN", znajdujący się w Menu =)

  Gratuluję wysokiej średniej. Muszę się przyznać, że nigdy w życiu takiej nie osiągnęłam. Byłam zbyt leniwa na to, zamiast się uczyć wolałam czytać, czytać i jeszcze raz czytać i praktycznie nigdy to, co musiałam przeczytać do szkoły ;)

  Zapowiedzi są ciekawe, już same okładki przyciągają, a do tego opisy... Znając życie miesiącami do nich się nie dorwę, o ile w ogóle -.-

  OdpowiedzUsuń
 2. NN miResena.wordpress.com

  Metaliczna

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zapowiedzi. Szczególnie chciałbym bliżej poznać ,,Śniąc na jawie'' oraz ,,Wędrówka przez sen''. Reszta także wydaje się interesująca.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zapowiedzi. A widzę, że czytasz Christie, chyba najlepszą jej książkę, jej recenzja u mnie na blogu. Zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie :) Nie mogę się doczekać ,,Normalne marzenia''
  Jeśli znalazłabyś chwilkę to zapraszam do mnie :)
  http://beautifulbook-review.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaprosiłam Cię do blogowej zabawy w 11 pytań. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.