piątek, 1 czerwca 2012

Zapowiedzi - czerwiec 2012

Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Dotyk Julii
27.06.2012
„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.


Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.


Autor: P.C. Cast + Kristin Cast
Tytuł: Przeznaczona
27.06.2012
IX tom bestsellerowego cyklu DOM NOCY.
Zoey wreszcie czuje się bezpieczna u boku Starka - swojego wojownika i strażnika. Jednak spokój nie zagościł na długo w Domu Nocy. Chwilową stabilizację w świecie wampirów i adeptów przerywa pojawienie się ludzi: przystojnego zaklinacza koni Travisa i tajemniczego, niezwykle atrakcyjnego Auroxa, który w rzeczywistości jest kimś więcej - czy raczej kimś mniej - niż tylko człowiekiem. Jedynie Neferet wie, że Aurox został stworzony po to, by służyć jej za najdoskonalszą broń. Zoey wyczuwa w chłopaku ludzki pierwiastek, cień dobrej natury, która próbuje przeciwstawić się mrocznej duszy. Jest coś dziwnie znajomego w tym chłopaku...
Czy prawdziwe zamiary Neferet zostaną ujawnione, zanim ciemności okryją Dom Nocy?
Autor: Rick Riordan
Tytuł: Cień węża
13.06.2012
Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?
Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.
Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.
Autor: L.H. Zelman
Tytuł: Grzechy anioła
13.06.2012
Ostatni tom fascynującej trylogii o walce sił dobra i zła oraz… niebezpiecznych pokusach.

Toczy się zażarta batalia o ludzkie dusze. Sojusznicy Samaela coraz bardziej rosną w siłę i szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na ich stronę. Czy armia aniołów ma jakiekolwiek szanse ocalić świat przed ostatecznym pogrążeniem w chaosie?

Czy pośród całego tego szaleństwa Andrea i Kaspar dostaną szansę, by znowu być razem? Czy łączące ich uczucie zdoła pokonać wszystkie przeszkody?

Odpowiedzi poznasz, gdy przeczytasz „Grzechy anioła”.
Autor: Colleen Houck
Tytuł: Klątwa tygrysa. Wyzwanie
13.06.2012
Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie.

Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa.

Czy Kelsey znajdzie odwagę, by uwierzyć w miłość i stanąć do walki ze złem? Czy to wyzwanie przybliży całą trójkę do złamania zaklęcia, czy przeciwnie - pozbawi ich złudzeń?

Autor: Rachel Caine
Tytuł: Ostatni pocałunek. Wampiry z Morganville
6.06.2012
Ktoś porywa nieumarłych w Morganville.
Czy śmiertelna siedemnastolatka uwolni miasto od strachu?
W Morganville znikają bez śladu trzy wampiry. Claire odkrywa, że ostatnią osobą, która widziała zaginionych, jest
najnowszy mieszkaniec miasta – tajemniczy Magnus. Jego obecność w Morganville niepokoi Claire, burzy jej spokój i słodkie chwile z jej chłopakiem Shane’em. Już pierwsze spotkanie z nowy przybyszem utwierdza Claire w przekonaniu, że Magnus nie jest po prostu człowiekiem. Ale czy jest wampirem, czy też czymś zupełnie innym? Jedno jest pewne – jeśli wampiry padają jego ofiarą, to czy powstrzymać go zdoła zwykła śmiertelniczka?

Autor: anonimowy autor
Tytuł: Pamiętniki wampirów. Księga 6: Pieśń księżyca
28.06.2012
Dwa wampiry.

Dwaj nienawidzący się bracia.

I piękna dziewczyna, której obaj pragną...

Elena: po ucieczce z Mrocznego Wymiaru myśli już tylko o wyjeździe - do college’u, gdzie poznali się jej rodzice. Czuje, że to będzie najlepszy rok, dla niej i dla Stefano.

Damon: przeżył i stał się inny, bardziej łagodny, bardziej… ludzki? Czy pożegnał na zawsze mrok, który spowijał jego duszę?

Stefano: wierzy, że znów ma brata. Lecz czy powinien mu ufać?

Zostawili za sobą Fell′s Church, lecz nie swoją przeszłość. Bo nie mogą uciec przed przeznaczeniem. A Elena nie może dłużej zaprzeczać, że kocha obu braci – ponad życie…
Autor: Sophie Jordan
Tytuł: Niewidzialna
?czerwiec 2012?
By uratować życie ukochanego, dragonka Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o znamiennej nocy i przyczynie ucieczki Jacindy.
Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość
i na każdym kroku musi dowodzić swojej lojalności – dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada Cassian oraz siostra Tamra, odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo. Jednak
czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, Jacinda zaryzykuje wszystko dla miłości?
Autor: Julie Cross
Tytuł: Burza
?czerwiec 2012?
Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę... i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki
nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.
Są bardzo ciekawe zapowiedzi na czerwiec. Mam nadzieję, że uda mi się choć kilka z nich przeczytać. :)
Życzę Wam wszystkiego najlepszego, gdyż wszyscy jesteśmy dziećmi, czy tego chcemy, czy nie :D

11 komentarzy:

 1. Zainteresowała mnie nowa książka Ricka Riordana:) z pewnością ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zapowiedzi! Mam chrapkę na wszystkie książki tu wymienione;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  mam prośbę. Mogłabyś zmienić obecny szablon, który jest niemalże identyczny jak mój? To dla mnie bardzo ważne, nie mam ochoty, aby ludzie mylili nasze blogi ;).

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że będzie, co czytać ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczekiwałabym na 7 część Wampirów z Morganville, gdyby nie to, że utknęłam na 3, bo ktoś nie potrafi 4 oddać do biblioteki. Od ponad 1,5 roku;/ Nie mówiąc o tym, że potem dalszych części i tak nie ma -.-
  "Bierki" polecam. Zarówno jak "Berek", mnie początkowo nie interesowały te książki, a okazały się świetne.
  Jeśli lubisz horrory, "Obcego" musisz zobaczyć :)
  To ja właśnie nie widziałam drugiej części "Aut". Mam nadzieję, że kiedyś to zrobię;)

  Hmm... własnie zauważyłam komentarz powyżej... Wiem, że na ogół jestem Inna (:)), ale jeśli ktoś nie chce, by jego blog mylono z innym to... sam powinien zmienić szablon, a nie prosić o to inną osobę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo fantastyki tutaj, a co znaczy, że chyba nie do końca dla mnie. ;>

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ogromną ochotę na "Burzę" :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele dobrego słyszałam o książkach Ricka Riordana, więc z tego zestawienia zdecydowanie ta tego autora najbardziej mnie zainteresowała.;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Na czerwiec jest mnóstwo ciekawych zapowiedzi, ale najbardziej interesuje mnie "Dotyk Julii".
  A tak zmieniając temat, kurczę, zazdroszczę wyglądu bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nie powala mnie żadna z tych książek, nie wypatruję jej z utęsknieniem. Jednak jeśli tylko będę miała okazję, a recenzje będą pozytywne to sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Dotyk Julii" zaciekawił mnie najbardziej ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.