czwartek, 5 grudnia 2013

Ekranizacje książek w 2014 roku

W grudniu nie ma sensu pokazywać zapowiedzi książek, ponieważ prawie ich nie ma. Prawie wszystkie najbliższe nowości zostaną wydane dopiero w styczniu. Dlatego, tak jak w tamtym roku, w ostatnim miesiącu chcę przedstawić Wam zbliżające się ekranizacje powieści. Niektórych nie mogę się doczekać, a do innych podchodzę sceptycznie.

"Akademia wampirów"
14 lutego

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

Przeczytałam wszystkie książki z serii i już od pierwszej części je pokochałam. Kiedy się dowiedziałam, że ma być ekranizacja, zaczęłam skakać po całym domu i krzyczeć z radości. Mój entuzjazm opadł, kiedy obejrzałam pierwszy zwiastun. Przeczuwam, że to będzie totalny niewypał. Ale i tak obejrzę :)


"Niezgodna"
21 marca

W dystopijnym Chicago nastoletnia Beatrice Prior, próbuje zmierzyć się z problemami jakie stawia przed nią społeczeństwo, które dzieli ludzi na podstawie cech charakteru - Prawość (szczerość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Serdeczność (pokojowe nastawienie) i Erudycja (inteligencję). Występuje ona ze swojej frakcji i dołącza do konkurencyjnej grupy, gdzie zakochuje się w pewnym tajemniczym mężczyźnie.

Książka bardzo mi się podobała, choć do filmu nie podchodziłam entuzjastycznie. Zwiastun nie wzbudził we mnie zbyt wielu emocji, ani mnie nie zachwycił, ani zraził. Mam nadzieję, że ekranizacja będzie choć w połowie tak dobra, jak książka ;)


"Gwiazd naszych wina"
?czerwiec?

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.
Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

Książki jeszcze nie czytałam, ale wszyscy tak ją zachwalają, że muszę niedługo to nadrobić. Tym bardziej, że mam ją już na półce ^_^ Nie ma jeszcze zwiastunów, ale mam nadzieję, że ekranizacja również będzie dobra.


"Kosogłos" cz.1
20 listopada

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.
Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.

Tego tomu jeszcze nie czytałam i boję się to zrobić. Nie chcę tak szybko rozstawać się z Katniss <3 Ale film "W pierścieniu ognia" był fenomenalny (już niedługo recenzja), więc umieram z niecierpliwości, chcę przeczytać i obejrzeć trzecią część! Jak dobrze, że ekranizacja będzie podzielona na dwie części :)

"Miasto Popiołów"
???

Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale czy cokolwiek może takie być, skoro dziewczyna jest Nocnym Łowcą, zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widzieć mieszkańców Podziemnego Świata – wilkołaki, wampiry, wróżki…

Jak pewnie wszyscy wiedzą, z kontynuacją filmu było dużo zamieszania, ale w końcu postanowiono się zmobilizować i chcą nakręcić "Miasto Popiołów" w następnym roku. Mam nadzieję, że uda im się to jak najszybciej :) 

Na które filmy Wy najbardziej czekacie? :) A może są jeszcze jakieś, o których zapomniałam? Jeśli tak, przypomnijcie ;)
Pozdrawiam!

12 komentarzy:

 1. Gwiazd naszych wina - muszę obejrzeć, koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa Niezgodnej ;)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. + Więzień Labiryntu <3 I być może Piąta Fala. :(
  Z wymienionej na górze listy czekam na wszystko OPRÓCZ Akademii Wampirów, bo szykuje się niezłe bagno z tym filmem...
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na wszystko, poza Gwiazd naszych wina, bo nie czytałam... muszę AW też nadrobić, dobrze, że czeka na półce. No i The Maze Runner! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Miasto popiołów - mus, to samo Kosogłos... Czyli na przeczytanie Niezgodnej mam tylko 4 miesiące czasu? Krucho, oj krucho, a naprawdę chciałabym zapoznać się z ksiażką przed filmem... Akademii wampirów kijem/palcem nie tknę. Ani filmowo, ani książkowo...

  OdpowiedzUsuń
 6. "Kosogłos" <3 nie mogę się doczekać <3 Już odliczam dni, a co do "Miasta popiołów''- slyszałam, że nie dostali kasy na kręcenie drugiej części, bo pierwsza nie przyniosła oczekiwanych zysków...

  OdpowiedzUsuń
 7. eM czeka na wszystko oprócz Akademii Wampirów, bo czytała te wszystkie książki i jest bardzo ciekawa jak im to wszystko wyjdzie.
  A na Akademię eM też może poczekać, bo zapowiada się całkiem zacnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czekam z niecierpliwością na ,,Gwiazd naszych wina'', ,,Kosogłosa'' i ,,Więźnia labiryntu'' (Dylan O'Brien <3). W tym ostatnim przypadku muszę jak najszybciej przeczytać książkę, bo zwlekałam, aż zawisło widmo ekranizacji i teraz to już muszę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planach Akademię Wampirów i chyba muszę się pospieszyć skoro niebawem wyjdzie film :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie czekam na "Kosogłosa" i "Miasto popiołów".
  Ale trzy pozostałe propozycje również kuszą... ;))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na Gwiazd naszych wina. Książka tak mnie urzekła że nie wyobrażam sobie że miałabym nie obejrzeć filmu.
  Również czekam na Kosogłosa. Na pierwszą część pójdę ale drugiej to cyba nie tknę ze względu na moje emocje. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja najpierw muszę przeczytać "Akademię wampirów" i jak na złość, nie mam okazji ani w bibliotece, ani w antykwariacie, nigdzie... a na kompie nie lubię czytać z resztą i tak mam zawsze ważniejsze rzeczy do roboty... ale patrząc na zwiastun... oj, ciężko to widzę...
  "Kosogłos" będzie na jesień? Ooo... w tym miesiącu dorwałam całą trylogię i bardzo się z tego powodu cieszę, może teraz w sylwestra obejrzę sobie oba filmy i tak spędzę go w domu, a tak to przynajmniej się rozerwę i zapomnę o rzeczywistości, nie mówiąc o tym, że jestem bardzo ciekawa, jak wszystko wygląda na filmie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.