czwartek, 31 października 2013

Podsumowanie października

Październik był dla mnie trudnym miesiącem. Już wspominałam o dwóch konkursach, wczoraj pisałam polski, moje wrażenia przeczytacie na facebooku. Mam nadzieję, że się uda. W ten długi weekend staram się w końcu odpocząć i robić to, na co nie miałam ostatnio czasu (nie czytałam książki od niedzieli! a seriali nie oglądałam od miesiąca). Mam nadzieję, że listopad okaże się lepszy i poprawi się moje samopoczucie :)

Lista przeczytanych książek:
 1. "Wiosna w Różanach" Bogna Ziembicka (370 stron)
 2. "Morza szept" Patricia Schröder (336 stron)
 3. "Oskar i pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt (88 stron)
 4. "World War Z" Max Brooks (544 strony)
 5. "Niezbędnik obserwatorów gwiazd" (316 stron)
Nie jest źle, biorąc pod uwagę fakt, że przez większość czasu siedziałam nie przed książkami, lecz przed podręcznikami do WOSu i polskiego. World War Z czytałam przez chyba dwa tygodnie, więc z resztą powieści musiałam się pospieszyć. Zostały mi jeszcze dwie z biblioteki, a pani zgodziła się przedłużyć tylko na dwa tygodnie! Zapowiada się więc pracowity miesiąc. Do tego jeszcze jedna do recenzji, może Kosogłos i coś jeszcze z własnej półki. Chyba że coś przyjdzie ^^
Liczba stron: 1654
Liczba stron na dzień: ok. 53
Średnia ocen przeczytanych powieści: 7,4 (aż dwie 10!)
Liczba opublikowanych recenzji książek: 5
Liczba opublikowanych recenzji filmów: 0
Liczba wszystkich wpisów na bloga: 8
Do najlepszych lektur zaliczam Oskara i panią Różę (nawet musiałam napisać recenzję do szkoły!), Niezbędnik obserwatorów gwiazd, ale także Wiosnę w Różanach. Zaś do najgorszych tylko World War Z.
W listopadzie zapowiadają się dość duże zakupy książkowe. Beta, Alicja w krainie Zombie, może jeszcze Gra w kłamstwa, z pewnością Diabelskie maszyny.
A jak u Was minął październik?
Pozdrawiam!

11 komentarzy:

 1. World War Z Ci się nie spodobało? Ciekawi mnie czemu, bo czaję się na tą książkę. Jest recenzja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jest na portalu literatura.juventum: http://literatura.juventum.pl/news-slider/swiatowa-wojna-zombie/ :) Ale bardzo możliwe, że Tobie się spodoba, po prostu mi nie przypadła do gustu forma książki.

   Usuń
 2. Mimo nawału pracy dałaś radę czytać, więc nie ma co narzekać :) Życzę Ci, abyś w listopadzie znalazła więcej czasu na przyjemności przy książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oscar i pani Róża! jedna z najpiękniejszych książek ever :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Oscar i pani Róża'' to książka, którą zdecydowanie powinien przeczytać każdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Bardzo wzruszająca i mądra powieść, porusza wiele ważnych tematów.

   Usuń
 5. Dałaś radę przy egzaminach przeczytać kilka tytułów. Jest dobrze :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać "World War Z" (może wymienisz się? ^^), a co do Twoich planów - "Alicja w Krainie Zombi" przynajmniej dla mnie, była genialna. Recenzję jak chcesz możesz znaleźć u mnie (endlessbooks.blogspot.com), ale zapewniam, ze nie będziesz się przy niej nudzić :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wynik :) Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.