wtorek, 1 kwietnia 2014

Zapowiedzi kwietniowe

4 kwietnia
Autor: Alexandra Bracken
Tytuł: Mroczne umysły
Mam na imię Ruby.
Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia.
Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły.
Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.
Od April: Właśnie czytam tę książkę i muszę przyznać, że jest "fajna". Ale więcej w recenzji, która ukarze się niebawem :)Autor: Dave Cousins
Tytuł: 15 dni bez głowy
Laurence Roach nie marzy o wygraniu meczu futbolowego czy o nowej deskorolce. Ma piętnaście lat i jego jedynym marzeniem jest, by przetrwać każdy kolejny dzień. W jego przypadku nie jest to wcale proste – jego mama jest uzależniona od alkoholu, a sześcioletni braciszek raz po raz wciela się w Scooby’ego – psiego bohatera z kreskówki. Mimo wszystkich przeciwności losu Laurence podejmuje heroiczną walkę, by utrzymać rodzinę razem i przywrócić ich wspólnemu życiu normalny bieg. Wykonanie tego planu nie jest jednak proste i sprowadzi na dwóch braci niejedną ryzykowną przygodę…
Piętnaście dni bez głowy to powieść nie tylko o zniszczeniach, jakie niesie ze sobą alkoholizm, ale również o dorastaniu, odpowiedzialności i braterskiej miłości. I choć temat nie jest łatwy, Dave’owi Cousinsowi udało się stworzyć pełną ciepła i humoru powieść, która podbiła serca młodych czytelników na całym świecie.
Od April: Zapowiada się ciekawie i chętnie ją przeczytam :)
Autor: Jenny Han
Tytuł: Do wszystkich chłopców, których kochałam
Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszyscy faceci, w których się kiedykolwiek kochałaś, dowiedzieli się o tym w tym samym czasie…
Lara Jean Song przechowuje swoje listy miłosne w pudełku na kapelusze, które dostała od mamy. Nie są to jednak wyznania miłosne jej adoratorów, ale listy, które sama napisała do obiektów swoich uczuć – jeden list do każdego chłopca, w którym była kiedyś zakochana. W sumie pięć. Pisząc je, Lara bez oporów przelewała wszystkie swoje uczucia na papier i zupełnie szczerze, bez żadnych zahamowań formułowała zdania, których nigdy nie ośmieliłaby się wypowiedzieć na głos, ponieważ listy te były przeznaczone wyłącznie dla jej oczu i nigdy nie miały dotrzeć do adresatów. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jakimś cudownym sposobem zostały wysłane. Od tej chwili wszystko w życiu Lary staje na głowie i wymyka się spod kontroli.
Od April: Uwielbiam takie historie, można się przy nich świetnie odprężyć, poprawić humor i lekko się je czyta. Mam nadzieję, że niedługo trafi w moje ręce :)
Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Korona w mroku
Drugi tom cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien.
Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.
Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?
Od April: Nie czytałam pierwszego tomu, ale wszyscy tak go zachwalają, że coraz bardziej mnie intryguje :) Wiem, że moja koleżanka ma "Szklany tron", więc pewnie niedługo go od niej pożyczę.

 
9 kwietnia
Autor: Susan Ee
Tytuł: Angelfall. Penryn i świat Po
W kontynuacji bestsellerowego thrillera fantasy Angelfall niedobitki ocalałe z anielskiej apokalipsy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Grupa ludzi porywa Paige, siostrę Penryn, biorąc ją za jednego z potworów; kończy się to masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni.
Penryn przemierza ulice San Francisco, szukając Paige. Dlaczego miasto zupełnie opustoszało? Gdzie się podziali mieszkańcy? Poszukiwania zaprowadzą Penryn w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć.
Tymczasem Raffe próbuje odzyskać swoje skrzydła. Bez nich nie powróci do społeczności aniołów, ani nie zajmie należnej mu pozycji jednego z przywódców. Jakiego dokona wyboru, rozdarty między tęsknotą za skrzydłami, a pragnieniem zapewnienia Penryn ochrony?
Od April: Nie czytałam pierwszej części, ale bardzo bym chciała to niedługo zmienić, ponieważ nasłuchałam się wielu dobrych opinii.
10 kwietnia
Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: W słusznej sprawie
Mocna dawka emocji, czyli nowa powieść w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!

Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę…
Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją?

Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przyszłość kobiety, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają „lepszym” prawo do ubezwłasnowolnienia „gorszej” jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem?
Od April: Mam w planach wszystkie książki Diane Chamberlain, bardzo mnie one ciekawią.
16 kwietnia
Autor: P.C. Cast, Kristin Cast
Tytuł: Klątwa Neferet
P.C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy.
Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.
Od April: W serii "Dom Nocy" utknęłam na czwartym tomie i nie spieszy mi się do kolejnego, ale tę opowieść chętnie bym przeczytała, ponieważ postać Neferet mnie intryguje :)
Autor: Kai Meyer
Tytuł: Arkadia płonie
Druga część trylogii arkadyjskiej.
Po niespodziewanej śmierci siostry i ciotki przed Rosą kolejne wyzwanie: staje na czele rodu Alcantara. Musi teraz zmierzyć się z chciwymi, krwiożerczymi członkami własnej rodziny, którym nie odpowiada nowa sytuacja, przewodzić wszelkim ważnym sprawom, również tym dotyczącym śmierci jej bliskich, a przede wszystkim – przekonać wszystkich, że jej związek z Alessando Carnevare, chłopcem z wrogiego klanu, nie zaszkodzi interesom jej rodziny.
Od April: Ta trylogia bardzo mnie intryguje, może będzie można kupić pierwszą część na Targach w Białymstoku? Wtedy na pewno ją wezmę :)
Autor: Abbi Glines
Tytuł: Zacznijmy od nowa
Rush obiecał jej, że już na zawsze pozostaną razem… ale obietnicę można złamać.
Rozdarty między miłością do rodziny a miłością do Blaire musi znaleźć sposób, aby ocalić jedną, ale nie utracić drugiej.
Blaire uwierzyła w bajkę… ale nikt nie może żyć w fantazji.
Jej miłość do Rusha i pragnienie posiadania rodziny utrzymuje ją w przekonaniu, że ten układ może zadziałać. Jednakże tylko do pewnego czasu. Blaire musi podjąć decyzję dla dobra dziecka, nawet jeśli to złamie jej serce.
Czy oboje odnajdą tego, czego szukają? Czy uda się im zacząć wszystko od nowa?
Czy ten związek ma szanse na przetrwanie?
Czy sprawy znowu nie zaszły o krok za daleko?
Od April: Baaaardzo chcę przeczytać ^^ Mam nadzieję, że niedługo wpadnie w moje ręce pierwsza część :)

23 kwietnia
Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Pułapka uczuć
Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach.
Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.
Od April: Zapowiada się ciekawie :) Lubię tego typu powieści.
Autor: Olga Gromyko
Tytuł: Wierni wrogowie
„Wierni wrogowie” ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend. Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.
Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie…
Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.
Od April: Strasznie mnie ciekawi seria tej autorki o wiedźmie i to za nią pierwszą się zabiorę. Jeżeli mi się spodoba, sięgnę również po tę.
Autor: Jenny Han
Tytuł: Tego lata stałam się piękna
Wszystko, co magiczne, przydarza się latem.
Belly od lat spędza wakacje w ten sam sposób – w położonym nad brzegiem morza domu Susanny, najlepszej przyjaciółki jej mamy. Belly wychowała się wraz z synami Susanny – optymistycznym i wesołym Justinem oraz zamkniętym w sobie Connorem. Przez wszystkie te lata chłopcy stali się jej najlepszymi przyjaciółmi, braćmi i pierwszymi obiektami westchnień.
Jednak tego lata wszystko ulega zmianie. Belly nie jest już dzieckiem, Justin i Conrad również zmienili się w zauważalny sposób. To, co kiedyś wydawało się proste, staje się skomplikowane. To, co wydawało się niemożliwe, zaczyna być prawdopodobne.
Belly wie, że to lato na zawsze zapisze się w jej pamięci.
Od April: Jak już wiele razy wspominałam - bardzo lubię takie książki, a ostatnio mam coraz większą ochotę na przeczytanie takiej. Ostatnio w moim czytelniczym życiu brakuje zwykłej młodzieżówki :)

 29 kwietnia
Autor: Molly McAdams
Tytuł: Wybieram ciebie
Zakochana pierwszą miłością, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami dziewczyna dokonuje wyboru, który prowadzi do tragedii…
Mój pierwszy rok na uniwersytecie wydawał się niemal idealny. Ale jeden gorący weekend, kiedy uległam namiętności, zmienił wszystko…
Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego rygorystycznej kontroli. Wyjeżdża na uniwersytet jak najdalej od domu, żeby żyć wreszcie własnym życiem i doświadczać rzeczy, o których dotychczas tylko słyszała od chłopaków z jednostki – jej jedynych przyjaciół.
Współlokatorka z akademika wciąga ją w nieznany świat – nowych emocji i nowych uczuć, imprez i przystojnych facetów. Takich jak Brandon i Chase.
Obaj są obłędnie seksowni. Obaj są niebezpieczni. I obaj szaleją za Harper.
Harper kocha ich obu i wie, że jej wybór złamie czyjeś serce. Ale nie przeczuwa, jak wielki ból przyniesie jej samej…
Od April: Ta książka zapowiada się wspaniale <3
30 kwietnia
Autor: Marie Lucas
Tytuł: Między teraz a wiecznością
A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć…? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje… Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.
Od April: Może być ciekawa :)
Autor: Beth Revis
Tytuł: Cienie ziemi
Ostatni tom bestsellerowej trylogii Beth Revis. Kontynuacja W otchłani oraz Miliona słońc.
Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie przeraźliwej grozy. Są osaczeni przez krwiożercze bestie i paraliżującą roślinność, zagrażają im nieznane technologie. Pojawiają się kolejne morderstwa. Czyżby planeta próbowała zabić swoich kolonizatorów?
Od April: Mam pierwszą część i niedługo będę ją czytać :) Okładki tej trylogii są niesamowite ^^

6 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością czekam na Angelfall 2 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa ,,Korony w mroku'' :) Przymierzam się też z siostrą do książek Hoover, Glines i McAdams :D Już niemal czuję tą pustkę w portfelu ;) No ale co zrobić,jak tyle fajnych książek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo tego :) "W słusznej sprawie" brzmi fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O "Mrocznych umysłach" już dużo sie nasłuchałam i myślę, że gdy znajdę to sięgnę. Dwie następne książki nie w moim typie :/ "Korona w mroku" mam od dawno w planach, a o "Angelfall" nie słyszałam, lecz opis mnie bardzo zaciekawił. "W słusznej sprawie" jest raczej lekturą nie dla mnie, ale kto wie? Może mi się zmieni ;P
  Domu Nocy nie lubię, więc po "Klątwę Neferet" z pewnością nie sięgnę. Za to "Arkadia płonie" ciągnie mnie do siebie. Chyba też muszę sie zabrać za pierwszą część :>
  Dalej to "Wierni wrogowie" jest wręcz stworzoną dla mnie lekturą. Muszę się zabrać za nią, gdy tylko ją dostanę w swoje łapki *_*
  "Między teraz a wiecznością" wydaje się być książką, taką jak wiele innych, ale może autorka czymś zaskoczy :)
  No i "Cienie ziemi". Opis tak bardzo <3

  Rozpisałam się :/
  http://magia-ukryta-na-kartkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Na kilka z wymienionych przez Ciebie książek, czekam z wielką niecierpliwością. :D Już nie mogę się doczekać ich premiery :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam chyba 2 książki Diane Chamberlain (a może już 3? Ale chyba jednak 2 :D) i są godne polecenia, bardzo mi się obie spodobały i mam w planach resztę jej książek, szczególnie tę nową. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
  Ja jeśli chodzi o 'Dom Nocy' przeczytalam wszystkie części, które zostały wydane w Polsce, 10 chyba już ich jest (chyba że wydano już 11 o czym nie wiem :D), ale do dodatków o Neferet i Smoku jakoś mi się nie spieszy... One się tylko zapowiadają ciekawie, obawiam się, że będą tam samo beznadziejne jak Dom Nocy... Ale mimo to może kiedyś, kiedyś, jak już seria się zakończy, to sprawdzę, czy może jednak te 'dodatki' nie będą lepsze (w sumie przy "Zmierzchu" najbardziej podobał mi się dodatek na motywach "Zaćmienia" :D)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.