niedziela, 2 listopada 2014

Zapowiedzi listopadowe

5 listopada
Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Black Ice
Nie daj się zwieść pozorom
Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.

Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może stać się jego kolejną ofiarą, sprawy przybierają dramatyczny obrót...
Od April: Bardzo podobało mi się "Szeptem" tej autorki, ale do tej pory nie miałam okazji przeczytać kolejnych części. Nowa powieść Becci baaardzo mnie intryguje i na pewno po nią sięgnę, a jeżeli mnie zachwyci, pewnie wrócę do poprzedniej serii :)
Autor: Chris Columbus, Ned Vizzini
Tytuł: Dom Tajemnic. Starcie potworów
W domu Kristoffa wreszcie zapanował spokój. Wichrowa Wiedźma zniknęła, a rodzina Walkerów nagle odkryła na swoim koncie dziesięć milionów dolarów. Lecz to tylko cisza przed burzą. Eleanor, Kordelia i Brendan znów będą musieli stawić czoła wiedźmie, która ukryła się w najmniej oczekiwanym miejscu, będą świadkami niezwykłego wywoływania duchów, a nawet przeniosą się do Rzymu, gdzie wpadną w sam środek walk gladiatorów. Co tym razem wpiszą do Księgi życzeń i zagłady?
Od April: Bardzo miło wspominam pierwszą część, więc po tą również chętnie sięgnę. Jestem ciekawa, co dalej przydarzy się tej trójce nastolatków :)
Autor: Kiera Cass
Tytuł: Książę i Gwardzista
„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America…
Od April: Marzę o przeczytaniu "Rywalek" i jeżeli spodoba mi się ta seria, wtedy zapoznam się również z tymi dodatkowymi historiami :)
Autor: Richard Paul Evans
Tytuł: List
MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.
Los jednak wystawia ich na wielką próbę – umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów – dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.
Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?
„List" Richarda Paula Evansa to inspirująca historia o nieprzemijającej sile miłości, która wzruszyła miliony czytelników. Opowieść przenosi nas w pełne kontrastów lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas wystawnych przyjęć i początków big-bandów, a zarazem upadku wielkich fortun i dotkliwej nędzy.
Od April: Bardzo podobało mi się "Obiecaj mi" tego autora i teraz za każdym razem, jak mam okazję, kupuję jego książki :) Mam nadzieję, że jego twórczość nadal będzie mi się tak bardzo podobała :)
19 listopada
Autor: C.C. Hunter
Tytuł: Zabrana o zmierzchu
Trzecia część bestsellerowej serii "Wodospady cienia". Wejdź ponownie do niezwykłego miejsca, w którym spotykają się wszystkie paranormalne istoty, by się uczyć, przyjaźnić i... kochać.

Kylie Galen desperacko poszukuje prawdy o sobie, swojej prawdziwej rodzinie, swoim przeznaczeniu. Odkrywanie sekretów zawsze wiąże się ze zmianą... ale niekoniecznie na lepsze. Gdy w końcu udaje jej się zbliżyć do wyśnionego wilkołaka Lucasa, okazuje się, że jego towarzysze zabronili mu być z nią. Czy na pewno dokonała dobrego wyboru? Co więcej, dręczy ją duch niosący tajemnicze przesłanie o życiu i śmierci... Kylie podejmuje wyścig z czasem, by rozwiązać zagadkę i ochronić swoich bliskich. Czy jej się uda? Czy w końcu dowie się, kim naprawdę jest? A może prawda okaże się zupełnie inna i o wiele bardziej zadziwiająca, niż można by przypuszczać...
Od April: Chciałabym przeczytać pierwszą część tej serii. Na początku wydawała mi się ona słaba i nawet nie chciałam dać jej szansy, ale coraz bardziej zaczyna mnie intrygować :)
Autor: Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
Tytuł: W śnieżną noc
Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.
Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.
Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…
Od April: Zapowiada się tak magicznie, świątecznie i po prostu cudownie! Po prostu muszę przeczytać ją podczas świąt :)
Autor: Sara Shepard
Tytuł: Zatrute
I co teraz?
A.

A. zmienia reguły gry i zatruwa życie czterem przyjaciółkom, ujawniając kolejne sekrety. Emily, Aria, Spencer i Hanna muszą odpowiadać na niewygodne pytania policji. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, grozi im więzienie. A. sprytnie się maskuje, ale drobna pomyłka może wiele kosztować…
Czy tym razem dojdzie do konfrontacji?
Od April: Szczerze mówiąc, po przeczytaniu ósmego tomu mam już dość PLL. Gdyby nie to, że mam kolejne części na półce, porzuciłabym tę serię. Staje się ona coraz bardziej bezsensowna i naciągana. Obecnie czytam "Grę w kłamstwa" tej autorki i jestem ciekawa, czy drugi cykl jest tylko powieleniem schematu, czy czymś nowym. Zobaczymy...
Autor: Abigail Gibbs
Tytuł: Jesienna Róża
Dziewięć równoległych wymiarów.
Dziewięć rodzajów mrocznych istot.
Dziewięć bohaterek, które mają ocalić świat.
Druga część bestsellerowej serii "Mroczna bohaterka".
Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.
Wraz z końcem lata jej senne, smutne życie nabierze jednak tempa i barw. Choć nie zawsze różowych. Najpierw atak na miasteczko przypuszczą śmiertelnie niebezpieczni Extermino, a niedługo później do grona uczniów szkoły dołączy drugi strażnik ‒ obiekt westchnień setek ludzkich nastolatek, zabójczo przystojny syn samego króla Mędrców. Początki relacji jego i Róży nie będą łatwe. Z czasem jednak niechęć granicząca z wrogością ustąpi miejsca cieplejszym uczuciom. I całe szczęście, bo Róża, książę i ich sprzymierzeńcy z królewskiego dworu Atheneów będą musieli zjednoczyć siły, by stawić czoła kolejnym atakom zabójczych Extermino. Jednocześnie, w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee.
Impas trwa, a groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi a mrocznymi istotami staje się coraz realniejsza. I w tej sprawie przystojny książę i nabierająca stopniowo pewności siebie Róża będą mieć wiele do zrobienia. Nie tylko odkryją spisek tych, którym wojna jest na rękę, ale będą też musieli pomóc okiełznać wybuchowy charakter Kaspara Varna i wesprzeć podupadającą na zdrowiu Violet. Wraz z upływem czasu i po powtórnym przestudiowaniu pradawnych przepowiedni Róża odkryje też, że z uprowadzoną dziewczyną łączy ją znacznie więcej niż do niedawna sądziła...
Od April: Pierwsza część bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i mam nadzieję, że druga utrzyma poziom. Książka już do mnie idzie, więc niedługo się przekonam :)
Autor: Lois Lowry
Tytuł: Skrawki błękitu
„Bądź dumna ze swego bólu”, powiedziała matka. „Jesteś silniejsza od tych, którzy go nie zaznali”.
Kiedy Kira, utalentowana dziewczynka z okaleczoną nogą, zostaje sierotą, musi walczyć o przetrwanie w brutalnej, prymitywnej społeczności, zaślepionej własnymi uprzedzeniami. Według mieszkańców wioski jest leniwa i bezużyteczna – najlepiej byłoby, jak wcześniej innych, porzucić ją na żer dzikich bestii…
Ocalona od pewnej śmierci przez Radę Opiekunów, która pragnie wykorzystać jej mistyczny talent, Kira stopniowo odkrywa, że ratunek ma swoją cenę i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Gdy powoli odkrywa mroczne sekrety swojego świata, zaczyna pojmować, że duma z przeżytego bólu nie wystarczy – teraz musi odnaleźć w sobie siłę, by zakwestionować fundamenty całej społeczności i po raz pierwszy stawić czoło prawdzie.
Od April: Nie czytałam "Dawcy", ale byłam na nim w kinie i film mi się spodobał, więc pewnie niedługo sięgnę po książkę. Druga część również wydaje mi się interesująca :)
Autor: Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Tytuł: Klucz
W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC.
Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się zmieni.
Od April: Mam już za sobą poprzednie dwa tomy trylogii i jestem niezwykle ciekawa jej zakończenia. Druga część była naprawdę dobra i już się nie mogę doczekać trzeciej!
Autor: Dawn O'Porter
Tytuł: Papierowe samoloty
Zastanów się dwa razy, zanim prześlesz komuś tajną wiadomość. Dowcipne, mocne, odważne, jak życie współczesnych nastolatek.
Wrzesień 1994 roku. Na Guernsey, małej brytyjskiej wyspie u wybrzeża Francji, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla Flo i Renée, piętnastoletnich uczennic prywatnej szkoły dla dziewcząt, okaże się on niezwykle ważny. Chociaż różnią się od siebie tak bardzo, jak to tylko możliwe, tkwi w nich coś, co połączy je mimo odmiennych charakterów.
Od April: Zapowiada się zabawna i pełna ciepła opowieść o przyjaźni. Wydaje mi się, że będzie to zwyczajna młodzieżówka, ale mam nadzieję, że jedna z tych lepszych :)

13 komentarzy:

 1. Czekam na Black Ice oraz na Mroczną bohaterkę, nie wiedziałam, że zostanie wydana również 3 część kręgu, muszę wreszcie zabrać się za pierwsze dwie części

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę, myślałam że po październiku i wysypie interesujących mnie książek, chociaż w listopadzie oszczędzę... Ups?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę tu kilka ciekawych pozycji dla siebie ^^ Czekam na "Klucz" (poprzednia część była niesamowicie ciekawa ^^) i oczywiście na "W śnieżną noc". Za "PLL" nigdy nie odważyłam się iść dalej, niż do pierwszego tomu (i raczej się to nie zmieni), ale okładka nowego tomu jest naprawdę ładna :P
  Pozdrawiam,
  Zaczarrowana

  OdpowiedzUsuń
 4. List oraz W śnieżną noc chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka książek naprawdę mocno mnie intryguje, więc nie zostaje nic prócz czekania na premierę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja już czytałam "Dom tajemnic. Starcie potworów" i szczerze mogę Wam tę książkę polecić! To nie tylko historia o czarach i dziwnych, nieprzewidzianych przygodach (co może sugerować okładka i tytuł). To także historia o miłości, rodzinie, przyjaźni, szczęściu, odpowiedzialności, pomaganiu. Ta książka w ciekawy i łatwy sposób pokazuje czytelnikom, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Nie są to dobra materialne, które można kupić. Liczy się dom. Dom, czyli właśnie rodzina, miłość, przyjaźń. Bo czymże jesteśmy bez tych przymiotów i wartości? Niczym. Kukiełkami na wietrze. Ot co.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na kilka z wymienionych przez Ciebie tytułów czekam ze sporą niecierpliwością :D

  OdpowiedzUsuń
 8. W listopadzie najbardziej czekałam na Dom Tajemnic... Moje dzieci bardzo lubią teę powieść, ciekawa Fabuła z tym rodzeństwem, Długo czekałam na druga część, zamawiam na pewno! POlecam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Są książki, które powinien przeczytać każdy młody człowiek i dom tajemnic do takich właśnie należy! W fajny sposób ukazuje co w życiu jest ważne - rodzina, przyjaźń, szczerość i poświęcenie! Ale Dom to nie tylko pisanie o wartościach, Dom tajemnic to też niesamowici bohaterowie, dziwne stwory, przygody i zaskakujące zakończenie :) Polecam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam wszystkim dom tajemnic. niby taka niepozorna, ale naprawde warta... czytalam ja z coreczka i naprawde nam sie podobala, jej zwlaszcza. swietny pomsyl na prezent mikolajkowy :-) rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dom Tajemnic to książka naprawdę warta polecenia!! czyta się ją strasznie szybko, wciąga i akcja jest super!! nie jestem fanką, ale ta mnie jakoś ruszyła. pierwsza część też spoko. polecam naprawdę warto!! Amy D.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moją ulubioną jest Dom Tajemnic! Czekałem na niego od przeczytania pierwszej części. Myślałem, że druga nie będzie już taka rewelacyjna jak pierwsza, ale bardzo się myliłem.... Dom Tajemnic Starcie Potworów jest genialna i zaryzykuje stwierdzenie, że lepsza niż pierwsza część :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.