środa, 9 maja 2012

oTAGowani

Zostałam zaproszona do zabawy przez Donnę oraz GumcioBook za co niezmiernie im dziękuję. ;)

Oto zasady zabawy:
1. Każda oTAGowana osoba ma za zadanie odpowiedzieć na 11 pytań zadanych przez „Taggera” i odpowiedzieć na nie na swoim blogu.
2. Po odpowiedzeniu na zadane pytania wybierasz nowe 11 osób do TAGowania i piszesz je w swoim w poście.
3. Tworzysz 11 nowych pytań dla osób oznaczonych w TAGu i piszesz je w swoim TAGowym poście.
4. Wymieniasz w danym poście osoby oTAGowane przez Ciebie.
5. Nie oznaczaj oTAGowanych już osób.
6. Poinformuj wypisane osoby, że zostały oTAGowane.

Pytania Donny:
1. Jaki tytuł nosi książka, do której masz największy sentyment?
Odpowiedź jest prosta: "Harry Potter". Czytam ją od małego i zawsze czytanie jej będzie sprawiało mi ogromną przyjemność. Dorastałam wraz z bohaterami, mam bardzo miłe wspomnienia dotyczące tego cyklu. Nigdy nie zapomnę Harry'ego, Rona, Hermiony i innych. Jestem do nich bardzo przywiązana. "Harry Potter" to także moja pierwsza własna książka.
2. Tytuł książki, którą chciałabyś dostać jako prezent.
Jest tego bardzo dużo. Mam specjalny notes, w którym są zapisane wszystkie powieści, które zamierzam przeczytać. Na najbliższą okazję, czyli moje urodziny, bardzo chciałabym dostać serię Richelle Mead o sukubie. Ostatnio nawet zauważyłam dużą przecenę wszystkich części z tej serii, więc koszt nie byłby zbyt duży. ;)
3. Pamiętasz swoją pierwszą książkę, którą przeczytałaś lub dostałaś? Jaki nosiła tytuł i kto ją napisał?
Zawsze czytałam dużo i ciężko mi określić, która książka była tą pierwszą. Być może był to "Kubuś Puchatek" z kolorowymi obrazkami, których jest więcej niż treści. A pierwszymi książkami jakie dostałam, były dwie pierwsze części "Harry'ego Pottera", jak już wcześniej wspomniałam. Byłam taka szczęśliwa, że je dostałam, nosiłam je z dumą po domu i próbowałam zacząć czytać. A prób było wiele... :D
4. Jak wygląda Twój typowy dzień?
Budzę się zwykle o 6.20, żeby zdążyć do szkoły, ale tak naprawdę to kiedy tylko otworzę oczy, znów je zamykam i od razu zapadam w sen. Potrzebuję dwa razy więcej czasu na odzyskanie przytomności niż przeciętny człowiek. ;) W szkole jestem od 7.40 do 14.30. Kiedy tylko wracam do domu, zaglądam na swojego bloga i mama zawsze mówi, że mogłabym odrobić lekcje przed obiadem. Później jem obiad, jak można się domyślić. Dopiero wtedy siadam do lekcji i staram się zrobić wszystko jak najszybciej, żeby móc odwiedzić Wasze blogi. :) Od około 20.00 zaczynam czytać i nie wiem kiedy kończę, bo już nie dam rady patrzeć na zegarek. xD Wcześniej dochodziła jeszcze zabawa ze świnką morską, bo trzeba było zadbać, by nie była smutna, ale teraz już jej nie ma na tym świecie. ;(
5. Ile książek przeczytałaś w zeszłym miesiącu?
Przed chwilą policzyłam na stronie lubimy czytać. Doznałam szoku, bo... Aż 9. Nigdy nie czytałam zbyt szybko, wolałam robić to wolno i dokładnie, niż lecieć po łebkach. Nie jestem pewna tej liczby, bo określałam daty z pamięci, ale coś koło dziewięciu.
6. Jaki pisarz Cię inspiruje?
Wielu pisarzy (i nie tylko!) mnie inspiruje. Jednak jest pewna pisarka, która motywuje mnie do spełniania marzeń, dzięki której nie straciłam wiary w to, że kiedyś uda mi się napisać własną powieść. A chodzi mi o Sarę Shepard. Wiem o niej tylko tyle, co pisze z tyłu książek z serii "Pretty Little Liars", ale to wystarczy. Inspiracją jej bestsellerowych powieści były wspomnienia z czasów szkolnych. Opisała wszystko tak pięknie, nie spodziewałam się tego.
7. Jak ma na imię Twój ulubiony bohater powieści, którą kiedyś przeczytałaś? W której książce się pojawił?
Trudne pytanie. Bardzo trudne. Mam wielu ulubionych bohaterów, ale wszystkich wymieniać nie będę. Wiadomo o tych z Harry'ego Pottera, ale tu umieszczę Rose z "Akademii wampirów". Za co? Za jej przyjaźń z Lissą. Rose była naprawdę wspaniałą przyjaciółką. Chciałabym mieć taką.
8. Który gatunek książki podoba Ci się najbardziej, a który najmniej?
Bardzo lubię powieści z podgatunku fantastyki - paranormal romance. Nie cieszą się one zbyt dobrą sławą, ale ich czytanie często sprawia mi przyjemność. Najmniej lubię chyba biografie. Jeszcze żadnej nie czytałam, lecz nie interesuje mnie życie sławnych osób.
9. Którego pisarza chciałabyś spotkać i przeprowadzić swój prywatny wywiad? W jakim miejscu planowałabyś spotkanie?
Chciałabym przeprowadzić wywiad z Richelle Mead i zapytać, jak ona tworzy tak świetne powieści. I jak powstała Rose. Spotkanie odbyłoby się na zielonej łące, pełnej kolorowych kwiatów. W powietrzu unosiłby się zapach przeróżnych roślin. Byłybyśmy tam tylko my, we dwie i siedziałybyśmy na kocu. :)
10. Która z przeczytanych powieści miała najładniejszą okładkę?
I znów mogłabym udzielić kilku odpowiedzi. Po dłuższym zastanowieniu wybieram "Czerwień Rubinu". Wybrałabym trzecią część tej trylogii, ale niestety jeszcze jej nie przeczytałam.
11. Wybierając się do księgarni kupujesz książki, które rzucają się w oczy czy może masz gotową listę?
Czasem tak, a czasem tak. Kiedyś chodziłam po konkretne pozycje, jednak na początku tego roku szalałam w empiku i kupowałam co popadnie. :D


Pytania GumcioBook:
1. Jaka jest twoja ulubiona książka?
Nie potrafię wybrać jednej. A więc wymienię wszystkie: "Harry Potter" (wszystkie części), "Akademia wampirów" (wszystkie części), "Wampiry z Morganville" (wszystkie części), trylogia "Magiczny krąg", "Kłamczuchy. Pretty Little Liars", "Romeo i Julia". Pewnie coś pominęłam, ale tak to już z moją pamięcią bywa. Jeszcze wielu książek nie przeczytałam, więc ta lista z upływem lat będzie się powiększała.
2. Z jakim autorek/ą chciałabyś się spotkać?
Tak jak wcześniej wspomniałam, chciałabym się spotkać z Richelle Mead, ale nie tylko. Może kiedyś spełnię swoje marzenia. ;)
3. Jaka była twoja pierwsza przeczytana książka?
Zawsze czytałam dużo i ciężko mi określić, która książka była tą pierwszą. Być może był to "Kubuś Puchatek" z kolorowymi obrazkami, których jest więcej niż treści. Ale to tylko przypuszczenia. ;)
4. Marzyłaś kiedyś, żeby napisać książkę?
Tak, marzyłam i marzę o tym do tej pory. Wierzę w to, że moje marzenia się kiedyś spełnią i do pisania motywuje mnie moja niesamowita nauczycielka polskiego.
5. Gdzie chciałabyś najbardziej pojechać?
Jest wiele miejsc, które chciałabym odwiedzić. Jak na razie na pierwszym miejscu stawiam Anglię (Londyn) i Francję (Paryż). Jest tam mnóstwo miejsc, które chciałabym zobaczyć.
6. Jaki gatunek książek jest twoim ulubionym?
Bardzo lubię powieści z podgatunku fantastyki - paranormal romance. Nie cieszą się one zbyt dobrą sławą, ale ich czytanie często sprawia mi przyjemność. I nie wstydzę się tego. Oczywiście bardzo lubię też inne gatunki, warto czasem spróbować czegoś innego. Na przykład kryminały.
7. Czy kupiłaś kiedyś książkę patrząc tylko na jej okładkę?
Nie, nigdy. Nie ocenia się książki po okładce. Oprawa graficzna mogłaby być nieziemsko piękna, ciesząca oko, ale jeżeli opis mnie nie zaciekawi, to wolę dać sobie spokój. Są inne, prawdopodobnie bardziej warte uwagi powieści.
8. Jakie masz plany książkowe na ten miesiąc?
Wszystko to co jest w stosiku zamierzam przeczytać w najbliższym czasie, czyli w maju. Oczywiście pewnie nie uda mi się tego zrobić, bo to chyba nie możliwe z moim tempem czytania. I dojdzie jeszcze "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców", bo to moja lektura.
9. Czy kiedyś przeczytając kilka stron książki od razu ją rzuciłaś i nigdy do niej nie wróciłaś?
Zawsze daję szansę książce, przecież wiadomo, że akcja musi się rozkręcić. Gdybym tak robiła, niewiele bym przeczytała. ;)
10. Jaką książkę aktualnie czytasz?
"Księżyc w nowiu". Wywołuje niesamowite emocje. Ale o tym w recenzji.
11. Jaka jest twoja ulubiona ekranizacja filmowa książki?
Niewiele filmów oglądam, ale mogę śmiało stwierdzić, że "Harry Potter". Filmy także towarzyszą mi od dzieciństwa. Ach, te zakrywanie oczu, gdy pojawiał się Voldemort. xD
Urocze lico, nieprawdaż? xD

Moje pytania:
1. Czy była taka książka, do której nie byłaś zbyt dobrze nastawiona, wszyscy Ci ją odradzali, a kiedy ją przeczytałaś, byłaś zachwycona? Jeżeli tak, podaj jej tytuł.
2. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
3. Masz jakieś plany na przyszłość, czy wolisz zobaczyć co Ci przygotował los?
4. Jaki film ostatnio oglądałaś? Spodobał Ci się?
5. Częściej kupujesz książki, czy wypożyczasz je z biblioteki?
6. Jaki jest Twój ulubiony zapach? Dlaczego właśnie ten? O czym Ci on przypomina?
7. Co podoba Ci się w pisaniu recenzji?
8. Gdzie chciałabyś się teraz znaleźć? Dlaczego?
9. Masz swój autorytet? Kto nim jest?
10. Wierzysz w swoje możliwości, czy zawsze jesteś złej myśli, uważasz że wszystko co zrobisz wyjdzie źle?
11. Podaj tytuł najgorszej książki, jaką przeczytałeś. Dlaczego tak Ci się nie spodobała? Czy potrafisz znaleźć w niej choć jedną zaletę?

Do zabawy zapraszam:
oraz wszystkich innych, którzy mają ochotę wziąć udział w zabawie. Serdecznie zapraszam.

4 komentarze:

 1. Mój dzień wygląda podobnie, z tym, ze wstaję dopiero o siódmej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że nie jestem jedyna, która marzy o napisaniu książki:) Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią, mam nadzieję, że uda mi się ją wydać :)
  Ja może odpowiem na Twoje pytania i napiszę odpowiedzi w swoim blogu ;) jeszcze zobaczę, czy będzie mi się chciało, haha xD O ile odpowiedzieć to nic, gorzej z wymyśleniem własnych;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na NN
  miResena.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś miałam się za nią zabrać, ale wydaje mi się, że czas spędzony z tą książką będzie czasem straconym.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.