wtorek, 1 maja 2012

Zapowiedzi - maj 2012

Autor: John Marsden
Tytuł: Jutro 6. Cienie
30.05.2012
To Homer i Fi najbardziej chcieli  im pomóc. Kevin, jak zawsze zresztą, na początku stchórzył. A ja nie potrafiłam się zgodzić z Fi i jej pomysłami. Fi była wściekła. A ja zaczęłam się zastanawiać. Może faktycznie nie powinnam zawsze obstawiać przy swoim zdaniu? W końcu działamy razem. I pojawił się ktoś, kto nas bardzo potrzebuje. I to powinno być w tej chwili najważniejsze.
Jutro to fenomen. Powieści o grupie nastolatków, którzy walczą z tajemniczym wrogiem atakującym Australię, otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. W Polsce również stały się bestsellerami.
Autor: Sara Shepard
Tytuł: Bez serca. Pretty Little Liars
16.05.2012
KTOŚ BARDZO WAM BLISKI ZNA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI.
A.

Emily, Aria, Hanna i Spencer są niemal pewne, że widziały Alison. Rozpoczynają śledztwo, kierując się wskazówkami od A. Ich desperackie działania prowadzą do zaskakującego finału. Czy dziewczyny uwolnią się wreszcie od tajemniczego prześladowcy?
Autor: Kerstin Gier
Tytuł: Kasa, forsa, szmal
23.05.2012
Carolin ma 26 lat, iloraz inteligencji powyżej 150, mówi biegle ośmioma językami, mnoży w pamięci siedmiocyfrowe liczby, podając w ułamku sekundy właściwy wynik, wspaniale gra na fortepianie i mandolinie. W wieku 21 lat wyszła za mąż za miłość swego życia, znanego historyka sztuki i sławnego profesora, a przy okazji ojca swego chłopaka. W wieku 26 lat została wdową, gdyż mąż zmarł nagle w Londynie na atak serca, czyniąc ją jedyną spadkobierczynią ogromnego majątku.
Zrozpaczona i kompletnie załamana Carolin wraca do Niemiec z prochami ukochanego męża i momentalnie zostaje zaatakowana przez jego chciwą rodzinkę: obrażoną na cały świat pierwszą żonę, rozwydrzone, wrogo nastawione dwie córki, swego byłego chłopaka, który nie może wybaczyć jej ślubu ze znienawidzonym ojcem, i wrednego szwagra nieudacznika, wiecznego pasożyta, który zrobi wszystko, żeby tylko dobrać się do pieniędzy zmarłego brata.
Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Mechaniczny książę
9.05.2012
Kontynuacja Mechanicznego Anioła. W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o dawną tragedię, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa, do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził. Tessa uświadamia sobie, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota do Willa, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.
Autor: Asia Greenhorn
Tytuł: Winter
10.05.2012
Życie młodziutkiej Winter Starr wywraca się do góry nogami, kiedy babcia, jej jedyna bliska osoba, ulega dziwnemu wypadkowi i zapada w śpiączkę. Dziewczyna zostaje odesłana z Londynu do Cae Mefus, małego miasteczka na północy Walii, gdzie czekają na nią nowi opiekunowie - państwo Chiplinowie. Cae Mefus powoli staje się dla Winter domem. Najstarszy syn Chiplinów, Gareth, nie odrywa od niej wzroku. W nowej szkole Winter poznaje tajemniczego i szalenie przystojnego Rhysa. Gareth próbuje ostrzec dziewczynę przed tą znajomością, ale ona nie jest w stanie oprzeć się nagłej namiętności, która bierze we władanie parę młodych kochanków. Niebezpieczeństwo przestaje mieć dla nich znaczenie. W hrabstwie dochodzi do niewyjaśnionych ataków, sama Winter też zostaje napadnięta. Przerażająca prawda powoli zaczyna wypływać na powierzchnię. Winter odkrywa nieznany świat, w którym prastare obyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a tajemny pakt strzeże życia milionów ludzi. Odkrywa prawdę o śmierci swoich rodziców i o jedynym dziedzictwie, jakie jej pozostawili: kryształowym amulecie, który ją chroni. Musi wybierać między Rhysem, chłopakiem, którego kocha, a swoim własnym życiem.
Autor: J.R. Rain
Tytuł: Księżyc i wampirzyca
30.05.2012
Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie – atak wampira – zmieniło jej życie na zawsze. A „zawsze” to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć…

Samantha Moon tropi szefa organizacji przestępczej i bierze pod opiekę niewinną kobietę prześladowaną przez eksmęża sadystę. Gdy stawka idzie w górę, Samantha nie cofa się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość dwóm bezlitosnym mordercom – sprawiedliwość we własnym rozumieniu tego słowa.

W jej życiu prywatnym pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy chcą zdobyć jej serce. Wcale im nie przeszkadza, że to serce bije inaczej niż u zwykłych kobiet…
Autor: Jess Rothenberg
Tytuł: Po tamtej stronie ciebie i mnie
31.05.2012
„Nie kocham cię”
Czy takie słowa mogą zabić?
Życie Brie jest doskonałe: wspaniała rodzina, najlepsze przyjaciółki i chłopak, o jakim marzy każda dziewczyna. Ale dzień przed swoimi szesnastymi urodzinami słyszy od Jacoba straszne słowa: „Nie kocham cię”.
Nieważne, że ma wiele innych powodów do szczęścia. Nieważne, że jej ojciec jest sławnym kardiologiem. Nic nie może zapobiec temu, co ma nastąpić: z rozpaczy Brie pęka serce – dosłownie...
Lecz jej pęknięte serce jest nadal pełne emocji: żalu za tym, co straciła, wściekłości na cały cholerny świat, tęsknoty za tymi, których kocha, bólu, kiedy patrzy z tamtej strony na to, jak jej śmierć zmieniła ich życie.
A jeśli mogłaby wrócić – na jeden dzień? Czy zdołałaby coś zmienić?
Patrick – przewodnik Brie, który jest po tamtej stronie o wiele dużej niż ona – ostrzega ją, jak wysoka jest cena takiego powrotu...
Czy można zacząć życie od nowa? Czy trzeba spojrzeć na nie z drugiej strony, by pojąć, co jest w nim dobre, a co złe? Czy można naprawić błędy, zrozumieć tych, których się kocha, i wybaczyć - im i sobie? I co trzeba poświęcić, by móc znów kochać?
A może to miłość wskazuje nam zawsze najlepszą drogę?
Autor: Anna Carey
Tytuł: Eve
29.05.2012
Dokąd uciekniesz, skoro nigdzie nie jest bezpiecznie?
Szesnaście lat temu zabójczy wirus zmiótł z powierzchni Ziemi niemal wszystkich jej mieszkańców. Świat stał się miejscem śmiertelnie niebezpiecznym.
Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły. Szkoły, w której nie ma mężczyzn ani chłopców. Gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli elity Nowej Ameryki.
Ale w przeddzień ukończenia szkoły, Eve odkrywa szokującą prawdę o prawdziwym celu tej nauki – i o przerażającym losie, jaki czeka ją samą.
Ucieka z jedynego domu, jaki znała. Rozpoczyna długą, ryzykowną wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, w którym będzie mogła przetrwać. Podczas tej podróży spotka Arden, swoją rywalkę ze szkoły, i Caleba, twardego, buntowniczego chłopaka, który wie, jak przeżyć. Odizolowana przez całe życie od mężczyzn, Eve została nauczona, że nie wolno im ufać. Lecz Caleb powoli zdobywa jej zaufanie… i jej serce. Obiecuje ją chronić, lecz kiedy wojsko zaczyna ich ścigać,
Eve musi wybierać pomiędzy życiem a miłością…

Teraz będę dodawać zapowiedzi z opisami książek. Tak jest łatwiej dowiedzieć się czegoś o książce. I tak jest łatwiej również mi. Zabawa tymi linkami już mnie znudziła.
Nie wiem, kiedy może pojawić się kolejna recenzja. Nie jestem teraz w stanie nic robić, moja ukochana świnka morska umiera i nie można już jej pomóc. ;(

15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe zapowiedzi, "Mechanicznego księcia" przeczytam na pewno :) Już od dawna na niego czekam.
  Współczuję z powodu świnki, człowiek tak przywiązuje się do zwierzątek :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadnej z tych książek nie czytałam, o kilku tylko słyszałam, o kilku głównie w kontekście całej serii.
  Współczuję, znam ten ból, kiedy ukochany zwierzak umiera i nie można mu pomóc... :(
  [Resena]

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe! Na parę z nich na pewno się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. O jejciu, ale mam chrapkę na Winter!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jutro 6, Pretty Little Liars: bez serca i Mechaniczny książe, to książki ,które na pewno przeczytam. Wprawdzie serii Jutro i Pretty Little Liars nie zaczęłam, ale od dłuższego czasu zamierzam się za nie zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowy post na Resena.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością:) Nam się będzie lepiej pisało recenzje, a czytelnikom komentowało:)
  I aż nabrałam ochoty do pisania, w piątek na 100% pojawią się nowe recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach tyle zapowiedzi, że nawet nie będę ich tu wypisywać, ale wiele z tych, co wymieniłaś mam na oku. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście najbardziej nie mogę się doczekać premiery "Mechanicznego Księcia", pierwsza część była cudowna. A poza tym bardzo mnie interesuje "Eve" i "Winter".

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mogę się już doczekać "Mechanicznej księżniczki" i "Jutra 6". Swoją drogą, co do tego ostatniego, wiesz może, ile będzie części? ;)
  Ciepło,
  Ew

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapraszam na nowe recenzje na miResena.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję za komentarz na moim blogu;) Dopiero teraz zauważyłam, że cholerny Akismet wrzucił go do spamu (a w zasadzie oba) ;/ Może się nauczy zarówno na Resenie jak i u mnie, że nie jesteś spamem ;]

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanymi faworytami są w moim przypadku: drugi tom serii Cassandry Clare oraz nowa książka Kerstin Gier. Z pewnością obie pozycje zakupię! xD

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie każdego musi on przekonywać ;]
  Nie rozumiem takiego zachowania. Wypożyczać książkę z biblioteki i ją niszczyć. Jeśli tak bardzo chce poskreślać Jacoba, to niech wyda te 30-40zł i sobie ze swoją robi to, co żywnie jej się podoba.
  Jeśli chodzi o sagę Zmierzch to wszystkie książki mam w domu, więc są prawie jak nowe ;] Jedna nawet grzbiet ma niezgięty (ale jak dorwie się do tego moja mama, to już będzie mieć xD)

  OdpowiedzUsuń
 15. a ja czekam na Po tamtej stronie ciebie i mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.