piątek, 1 lutego 2013

Zapowiedzi - luty 2013

Autor: John Marsden
Tytuł: Kroniki Ellie
20.02.2013
Główna bohaterka serii Jutro powraca!
Wojna się skończyła, ale walka trwa nadal.

Liczyliśmy na spokój. Ale kiedy opadł bitewny kurz okazało się, że teraz o wiele trudniej rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Przekonałam się też na własnej skórze, że nasze czyny przynoszą czasem konsekwencje, których nie da się przewidzieć – i którym nie jesteśmy w stanie zapobiec…
Acha. Jest jeszcze Lee. Coś się między nami wydarzyło. Coś, co zmieniło mnie na zawsze…Autor: Melissa De La Cruz
Tytuł: Wilczy pakt
6.02.2013
Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”.
Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?
Autor: Kimberly Derting
Tytuł: Przysięga
14.02.2013
Słowa są najniebezpieczniejszą bronią..
Ludania, brutalny kraj z surowymi prawami i społeczeństwem podzielonym na klasy mówiące różnymi językami. Najmniejsze naruszenie zasad, nawet spojrzenie w oczy przedstawicielowi wyższej klasy, karane jest śmiercią – tak jak najmniejsza próba sprzeciwu wobec rządów bezwzględnej królowej.
Siedemnastoletnia Charlaina rozumie wszystkie języki. Przez całe życie z powodzeniem ukrywała ten śmiertelnie niebezpieczny dar – aż do dnia gdy spotyka Maxa. Przystojny, zagadkowy chłopak mówi językiem, jakiego wcześniej nie słyszała. I zna jej tajemnicę...
Autor: Richelle Mead
Tytuł: Złota lilia
13.02.2013
Drugi tom "Kronik krwi", sagi osadzonej w świecie znanym z "Akademii wampirów"...

Sydney sądziła, że zaprowadziła względny spokój w Palm Springs. Jednak gdy ma się pod opieką morojską księżniczkę i jej nieumarłych przyjaciół, nic nie jest proste. Zwłaszcza że do alchemiczki dołącza również Dymitr Bielikow. Adrian nie jest tym zachwycony. Nie przepuszcza też żadnej okazji, by dogryźć Braydenowi, który wydaje się wręcz stworzony dla Sydney.

Dziewczyna ma jednak większy kłopot. Nauczycielka pod pozorem pracy semestralnej nakłania ją do eksperymentowania z magią. A posługiwanie się czarami jest wbrew wszelkim zasadom, jakie jej wpojono. Poza tym Sydney nie wie, na jaką zażyłość może sobie pozwolić względem nowych przyjaciół, a szczególnie Adriana. Komu powinna zaufać – zwierzchnikom czy własnemu sercu?
Autor: Melissa De La Cruz
Tytuł: Bramy raju
6.02.2013
Ostatni tom bestsellerowej serii “Błękitnokrwiści” autorstwa Melissy de la Cruz.
Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force.
Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Schuyler, ale czy uda im się dotrzeć na czas? Nie ma triumfu bez poświęcenia, nie ma wygranej bez ofiary… Czy Schuyler jest gotowa na to by pójść w ślady Michaela i uczynić to, co właściwe? Miłość i zemsta, obowiązek i lojalność. Życie i śmierć. Od decyzji jednej osoby mogą zależeć losy całego znanego świata.
Autor: Tammara Webber
Tytuł: Tak blisko...
6.02.2013
Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller Amazona – ponad tysiąc opinii, w tym ponad osiemset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie.
Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Kennedy zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.
Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, Lucasa, który wydaje się być przypadkowo we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Szybko okazuje się jednak, że Buck nie odpuszcza, a fałszywie pojmowana lojalność między studentami pozwala mu działać bezkarnie.
Tylko od Jacqueline zależy, czy pozostanie ofiarą, czy odważy się przyjąć pomoc Lucasa, który wyraźnie nie jest z nią szczery, i mówić głośno o tym, o czym wolałaby milczeć.
Już się nie mogę doczekać "Złotej lilii"!! Choć nie przeczytałam jeszcze pierwszej części, to czuję, że jest świetna. Kiedy już skończę czytać książki do recenzji, to biorę się za "Kroniki krwi" :)
Pozdrawiam!

16 komentarzy:

 1. Zapowiada się mroczny i intrygujący luty:3
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tak blisko" strasznie mnie ciekawi !

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę miłego czytania i czekam na recenzje. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie przeczytałabym 'tak blisko' :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na "Złotą lilię" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak blisko - to bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie będe ukrywać, że wszystkie tytuły marzą mi się na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeju... Jakie wspaniałe książki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietne pozycje. Po nie jedna z nich bym siegnela. Przepraszam za brak poolskich znakow, nie pisze z kompkomputera ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam z niecierpliwością na "Kroniki Ellie" i "Tak blisko":)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej interesuje mnie "Tak blisko", ale w dalszej przyszłości z pewnością sięgnę też po "Złotą lilie"

  OdpowiedzUsuń
 12. "Tak blisko" zapowiada się intrygująco :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Dodałam sobie dwie książki do "chcę przeczytać": "Przysięga" i "Tak blisko..."
  Oczywiście jestem też zainteresowana książką Richelle Mead, ale... najpierw musiałabym przeczytać "Akademię wampirów", na co niestety nie mam okazji... ;/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.