sobota, 2 marca 2013

Zapowiedzi - marzec 2013

Autor: Lauren Oliver
Tytuł: Requiem
20.03.2013
Ostatni tom bestsellerowej trylogii [delirium] już w sprzedaży!
Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.
W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.
Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?

Trylogia Lauren Oliver odniosła ogromny sukces na największych rynkach wydawniczych. Pierwszy tom „Delirium” został okrzyknięty książką młodzieżową roku 2011 przez Amazon.com i Kirkus Review, „Pandemonium” zadebiutowało w pierwszej piątce książkowego rankingu dziennika „The New York Times”. Książkę sprzedano w 150 000 egz., z czego 8000 egz. w przedsprzedaży.
Prawa do trylogii sprzedano do 28 krajów, właśnie ruszyła produkcja pilota serialu TV inspirowanego sagą.
Autor: Liz Braswell
Tytuł: Dziewięć żyć Chloe King. Upadła
20.03.2013
„Upadła” to pierwsza część znanej na całym świecie trylogii.

Książka została wydana w kilku krajach i szybko stała się bestselerem.

Na podstawie książki powstał serial o tym samym tytule, który cieszy się w Polsce bardzo dużym powodzeniem.

„Upadła” to pełna przygód i niespodzianek historia dziewczyny, która musi walczyć o życie po tym, jak odkrywa, że jest nadludzko zwinna.

Chloe King to normalna nastolatka – chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W dniu swoich 16-tych urodzin dziewczyna orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…

Zrobi wszystko, by odkryć prawdę. Musi się spieszyć, bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów ją zabić.

Chloe ma dziewięć żyć, ale czy to wystarczy…?

Przechylił jej głowę i zamknął jej oczy.

Następnie wytarł malutkie srebrne ostrze w chusteczkę, przykucnął koło swojej ofiary i czekał. Kiedy się ocknie, zabije ją ponownie.
Autor: James Patterson
Tytuł: Eksperyment "Anioł"
20.03.2013
Pierwszy raz to robię, więc zacznę od razu, a ty staraj się nadążyć. No. Więc jestem Max. Mam czternaście lat. Mieszkam z rodziną, czyli z pięciorgiem dzieci, niespokrewnionych ze mną, ale to i tak moja rodzina. Jesteśmy, powiedzmy, że wyjątkowi. Nie odwaliło mi na własny temat, ale gwarantuję, że nigdy, nigdy nie spotkaliście kogoś takiego, jak my. Cała szóstka – ja, Kieł, Iggy, Kuks, Gazownik i Angela – zostaliśmy stworzeni przez tak pokręconych, chorych „naukowców”, że sobie nie wyobrażacie. Stworzyli nas w ramach eksperymentu. Eksperymentu, w wyniku którego jesteśmy ludźmi tylko w dziewięćdziesięciu ośmiu procentach. Te dwa pozostałe robią różnicę, wierzcie mi.
Ta historia mogłaby opowiadać o tobie – albo o twoich dzieciach. Jak nie dziś, to wkrótce. Więc bardzo, bardzo proszę, potraktuj ją serio. Opowiadając ją, ryzykuję wszystkim, co się dla mnie liczy – ale musisz się o tym dowiedzieć.
Czytaj dalej – nie pozwól im sobie przerwać. Witaj w naszym koszmarze.
Autor: Blue Jeans
Tytuł: Ucisz mnie pocałunkiem
6.03.2013
Trzeci tom bestsellerowej hiszpańskiej serii dla nastolatek, która podbiła serca również polskich czytelniczek. Czas mija, a życie przynosi nowe wyzwania, nowe doświadczenia, nowych przyjaciół... Paula będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji, z których żadna nie będzie łatwa - czy związek na odległość w ogóle ma sens?
Autor: Jennifer Echols
Tytuł: Uratuj mnie
13.03.2013
Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider, Doug, nie daje jej spokoju. Życie Zoey jest kompletnym chaosem i dziewczyna radzi sobie z nim w jedyny sposób, jaki zna – jest idealna. Doskonała córka, doskonała uczennica, doskonała dziewczyna doskonałego Brandona. Do czasu. Pewnej nocy Zoey cudem uchodzi z życiem z wypadku. Kiedy budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego z minionego wieczoru – wie tylko, że coś poszło bardzo, bardzo nie tak...
Autor: Jennifer Bosworth
Tytuł: Dziewczyna, którą kochały pioruny
7.03.2013
Mia Price to dziewczyna,którą kochają pioruny.
Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto.
Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć.
Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw...
Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…
Autor: Stephanie Perkins
Tytuł: Anna i pocałunek w Paryżu
5.03.2013
Każda siedemnastolatka byłaby wniebowzięta, gdyby ojciec postanowił wysłać ją na rok do Paryża. Ale Anna jest szczęśliwa w Atlancie – ma fajne liceum, najlepszą przyjaciółkę i chłopaka… no prawie. Więc nie skacze do góry z zachwytu. Paryż wcale jej się nie podoba – dopóki w nowej szkole nie pozna Eti enne’a. Eti enne jest superparyski, megaprzystojny i ma wszystko – niestety, z dziewczyną włącznie. Ale przecież w Paryżu każde marzenie może się spełnić. Czy najbardziej romantyczny rok w najbardziej romantycznym mieście świata zakończy się tak wyczekiwanym przez Annę najbardziej romantycznym pocałunkiem?
Autor: Anonim
Tytuł: Pamiętniki wampirów. Księga 7 i ostatnia: Moc przeznaczenia
5.03.2013
Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną.
Teraz będzie musiała wybrać ostatecznie, z którym z nich chce zostać na wieczność.
Elena: uciekła z Mrocznego Wymiaru, pokonała fantomy, teraz jednak musi dokonać najtrudniejszego wyboru.
Stefano: wciąż nie może uwierzyć, że znów jest z ukochaną.
Damon: odrzucony i zraniony przez Elenę staje się coraz bardziej posępny… i coraz bardziej nieobliczalny.
Lecz Elena nie zdecydowała jeszcze, do kogo należy jej serce. Rozdarta między pragnieniem, by ocalić duszę Damona i pozostać wierną Stefano, wie, że żeby pokonać zło, które może zniszczyć ich troje, będzie musiała poświęcić jedną z miłości jej wiecznego życia...
Już wiem, że większość tych książkę będę musiała kupić i przeczytać. Koniecznie. Niestety, jak już wspominałam mam odwyk i nie mogę robić zakupów książkowych :) Cały czas się zastanawiam, czy wytrzymam do tych Targów, bo jest teraz tyle promocji! Choćby w Selkarze na Dzień Kobiet. Nie mogę już nawet zaglądać na tę stronę ^.^
"Dziewięć żyć Chloe King" jest numerem 1 na mojej liście. "Requiem" też muszę zakupić, mam już poprzednie części. "Uratuj mnie" oraz "Anna i pocałunek w Paryżu" także brzmią ciekawie. I jeszcze "Dziewczyna, którą kochały pioruny" dołącza do listy książek do przeczytania :)
Pozdrawiam!

13 komentarzy:

 1. Jakoś powyższe nowości mnie nie zaciekawiły, choć pewnie nabiorę na którąś ochotę po recenzjach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem ciekawa "Anny i pocałunku w Paryżu", "Dziewczyny, którą kochały pioruny", a zwłaszcza "Requiem"!! za każdym razem kiedy widzę okładkę tej ostatniej, moje serce krzyczy "dajcie mi już tę książkę!". "Requiem" kupiłam już w przedsprzedaży empikowej - teraz grzecznie czekam na premierę.. szkoda tylko, że będzie to już koniec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, zapowiedzi. Przez Ciebie chyba znów coś dodam do "Chcę przeczytać" :)
  Czytałam "Delirium" i spodobała mi się, więc być może kiedyś sięgnę po "Requiem", ale oczywiście najpierw chcę przeczytać drugą część i to w dużej mierze będzie od niej zależało, czy skończę trylogię ;)
  "Dziewięć żyć Chloe King. Upadła" brzmi interesująco :) Również "Eksperyment "Anioł"" :)
  Ogółem kilka książek z tych zapowiedzi z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie książka ,,Dziewięć żyć Chloe King. Upadła'', więc to na nią będę czekać. No i oczywiście mam w planach ,,Pamiętniki wampirów. Księga 7 i ostatnia: Moc przeznaczenia'' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Chloe i Uratuj mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Dziewięć żyć Chloe King".

  OdpowiedzUsuń
 7. No i będzie co czytać... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam wielką ochotę na Chloe, Uratuj mnie, Dziewczynę, którą kochały pioruny i Requiem. Choć Pandemonium jeszcze przede mną, to Delirium podobało mi się naprawdę bardzo, więc szybko nadrobię zaległości i z chęcią sięgnę po Requiem:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka tytułów brzmi naprawdę kusząco. Co do "Pamiętników wampirów" to jak tylko widzę te książko to mam ochotę uciekać z krzykiem :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej wyczekuję "Requiem" i "Dziewięć żyć Chloe King. Upadła'':)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej zaciekawiło mnie Dziewięć żyć Chloe King i mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać. Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawie mnie książka "Dziewięć żyć Chloe King" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na prawie wszystkie te pozycje czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.