wtorek, 9 lipca 2013

Minęły już dwa lata...

...odkąd zaczęłam pisać recenzje i założyłam pierwszego bloga! Tak, dokładnie 9 lipca 2011 roku powstał mój blog z recenzjami, jeszcze na Onecie. Długo tam nie wytrzymałam i w kwietniu przeniosłam się tu, z czego jestem niezmiernie zadowolona.


Nie mogę uwierzyć, że tak długo wytrzymałam. Pomysł zrodził się, kiedy nudziłam się w wakacje i nie miałam co ze sobą zrobić. Bloga założyłam pod wpływem impulsu. Nie wiedziałam wtedy, że istnieją inne takie strony. Myślałam, że będę oryginalna, haha ;) W każdym razie pisanie "recenzji" (które wtedy w większości były opisem książki i kilkoma zdaniami mojej opinii) zajęły mój wolny czas. Od dawna bardzo lubiłam czytać, ale nie robiłam wtedy tego tak często :) Kiedy książka była, to czytałam, ale jak nie, to mogłam przeżyć. Zazwyczaj zadowalałam się zdobyczami z biblioteki lub pożyczałyśmy sobie z koleżankami powieści, które nam się podobały. Rzadko kupowałam nowe. Po założeniu bloga zaczęłam to robić coraz częściej. Nie pamiętam już kiedy ostatnio było tak, że w danym momencie nic nie czytałam ^^ Od skromnych czterech tomów Harry'ego Pottera moja własna biblioteczka rozrosła się do ponad stu pozycji *.* Na razie ;)


Oczywiście nie było cały czas tak kolorowo, miałam też słabsze chwile. W pierwszych miesiącach nieraz chciałam się poddać, raz nawet zostawiłam bloga na (chyba) miesiąc, ale na szczęście wróciłam z nowym zapałem.
Moim postanowieniem na początku tego roku było: pisać więcej recenzji. Jak na razie udaje mi się je realizować. Staram się na bieżąco recenzować każdą przeczytaną książkę. Nie zawsze mi to wychodzi, np. teraz nie mam weny, a powieści czekają!
Bardzo się też cieszę, że udało mi się poznać mnóstwo osób, które mają podobne zainteresowania. W szkole nieczęsto mam z kim pogadać na temat książek, a tu mogę podzielić się z innymi swoimi wrażeniami dotyczącymi danej pozycji. Z kilkoma osobami udało mi się nawiązać bliższy kontakt, choć na początku było ciężko. Jeszcze przed założeniem bloga byłam bardzo zamkniętą w sobie osobą.
Wiem także, że przez ten czas zyskałam prawdziwych czytelników, a nie tylko takich, którzy raz czy dwa zajrzą tu, a później zapomną. Nawet kiedy nie mam czasu na komentowanie recenzji innych, blogerzy odwiedzają moją stronę. Widać, że nie zależy im tylko na komentarzu ode mnie, ale też na przeczytaniu jakiejś mojej opinii. I za to Wam dziękuję :*


Jak są urodziny, potrzebne też prezenty, prawda? ;) Mogę Was zapewnić, że za kilka dni pojawi się nowy wpis z konkursem ^^ Mam już nagrody, mam nadzieję, że się Wam spodobają.
Na koniec chcę sobie jeszcze życzyć kolejnych dwóch lat blogowania :) Już wiem, że to jest to, co kocham i chcę robić.
Pozdrawiam!

19 komentarzy:

 1. Gratulacje ja dziś świętuje pierwsze pół roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwa lata to naprawdę godny zazdroszczenia wynik, u mnie w grudniu minie rok, ale mam nadzieję, że uda mi się blogować o wiele dłużej.
  Gratuluję i życzę dalszej wytrwałości w pisaniu recenzji! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje ;D Ja zaczęłam pisać niedawno i daleko mi do rocznicy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę że nasze blogi są rówieśnikami ;)
  Gratuluję dwóch lat, no i oczywiście życzę kolejnych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję dwóch lat blogowania i życzę wytrwałości w pisaniu recenzji :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje długiego stażu. ja przy moim pół roku mogę się schować w cien :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwa lata to naprawdę sporo! Życzę dalszej wytrwałości i weny do pisania recenzji, bo to chyba najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję serdecznie i życzę dalszej wytrwałości w pisaniu, no i oczywiście mnóstwa książek do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję i życzę wytrwałości w dalszym blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję:) Mój blog jest tylko o jeden dzień starszy od Twojego:) Życzę Ci przede wszystkim,abyś nadal z takim zapałem i wytrwałością robiła to,co teraz oraz czekam na więcej i więcej przeczytanych książek i tyle samo napisanych recenzji:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję i życzę kolejnych lat pisania recenzji ; D

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję, mi też niedawno stuknął drugi roczek :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratki! Mojemu jeszcze brakuje pięć miesięcy do dwóch lat :D

  OdpowiedzUsuń
 14. gratuluję rocznicy ;) mi niedługo stuka roczek.. oczywiście wyczekuję konkursu!

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję Ci bardzo i życzę dalszej wytrwałości:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję. Dwa lata to naprawdę długo :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluje i życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga w dalszych latach! :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie wiedziałam, że Twój blog ma urodziny w ten sam dzień, co ja ;D To już wiem, dlaczego jest taki fajny - wszystko, co "zostało urodzone" 9 lipca jest skazane na bycie fajnym :D
  Wszystkiego najlepszego, życzę dużo weny.
  Ja niestety się wypaliłam. Starałam się powrócić kilka razy, ale wszystko wskazuje na to, że to tylko resztki weny, chęci itp. na dosłownie 5 minut, wystarczające, by raz na kilka tygodni czy miesięcy napisać jedną recenzję. Chyba całkowicie zrezygnuję i powrócę do pisania opowiadań i powieści, myślę, że na tym powinnam się skupić w 100%. Aczkolwiek żal zostaje, bo strasznie lubiłam pisać recenzje...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.