poniedziałek, 1 lipca 2013

Zapowiedzi lipcowe

Autor: Sara Shepard
Tytuł: Rozpalone
3 lipca
NIE UCIEKNIECIE PRZED PRAWDĄ, KŁAMCZUCHY.
A.
Aria, Emily, Hanna i Spencer wyruszają w wymarzony rejs. Zapominają o kłopotach i rzucają się w wir zabawy. Błogie lenistwo, piękne widoki i przystojni faceci – wydaje się, że nic nie może zepsuć tej wyprawy. Kiedy na statku pojawia się tajemnicza pasażerka na gapę, a nadawca SMS-ów powraca ze swoimi pogróżkami, dziewczyny wpadają w popłoch. Gdy myślą, że są o krok od rozwiązania zagadki, okazuje się, że prawdziwa zabawa dopiero przed nimi. Karaibski sen zmienia się w walkę o przetrwanie…
Autor: Alyson Noel
Tytuł: Greckie wakacje
10 lipca
Powieść obyczajowa autorki bestsellerowego cyklu NIEŚMIERTELNI.

Colby wreszcie zerwała z wizerunkiem kujonki i  zaczęła wspinać się po licealnej drabinie społecznej – zaprzyjaźnia się z Amandą, najbardziej popularną dziewczyną w szkole i nawiązuje bardzo bliską znajomość z największym szkolnym przystojniakiem.

Niecierpliwie czeka na najbardziej ekscytujące lato w jej życiu  – niekończące się pasmo szalonych imprez oraz randek. Te wspaniałe plany krzyżują jednak rodzice, którzy postanawiają się rozstać i dlatego posyłają córkę na całe wakacje do Grecji, do zwariowanej ciotki.

Co spotka Colby na małej nudnej wysepce, gdzie nawet telefon komórkowy nie ma zasięgu?
Autor: Abbi Glines
Tytuł: O krok za daleko
17 lipca
Świat dziewiętnastoletniej Blaire legł w gruzach. Jej siostra bliźniaczka zginęła w wypadku samochodowym, a matka przez trzy lata toczyła przegraną walkę o życie z rakiem. Aby uregulować rachunki za leczenie matki Blaire musi sprzedać rodzinny dom w Alabamie i postanawia wyjechać na Florydę do ojca, jego nowej żony i syna Rusha. Tam poznaje inne życie, ale wie, że nigdy nie będzie pasowała do tego towarzystwa. Wie też, że uczucie, którym zaczyna darzyć Rusha jest zakazane, ale nie potrafi mu się oprzeć i oboje posuwają się o krok za daleko...

Miłosne perypetie Rusha i Blaire czyta się z wypiekami na twarzy. To najgorętszy romans tego lata!
Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Sekret Julii
17 lipca
Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…
Autor: Corina Bomann
Tytuł: Wyspa Motyli
17 lipca
Tajemnica z przeszłości i namiętna miłość ukryte pośród herbacianych wzgórz

Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Diana chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i uciec od niewiernego męża. Na urzekającej wyspie spowitej aromatem herbacianych krzewów odkrywa historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy jej rodziny. Czy to sprawi, że Diana znajdzie szczęście i miłość?
Autor: Janet Evanovich
Tytuł: Ósemka wygrywa
17 lipca
Stephanie Plum jest agentem do spraw windykacji poręczeń, mówiąc prościej: łowcą nagród. Doprowadza żywych lub martwych zbiegów pod sąd. A przynajmniej się stara bo różnie z tym bywa. Styl Janet Evanovich sprawia, że jej książki czyta się jak kolejne odcinki dowcipnego serialu kryminalnego. Każda książka to odrębna historia, którą można czytać niezależnie od pozostałych.
Autor: Josephine Angelini
Tytuł: Bunt bogini
18 lipca
Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość.
Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi…
 
Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy.
Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą…
 
Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci...
Autor: Jessica Brody
Tytuł: 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
19 lipca
Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu
Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.
Autor: Alison Sinclair
Tytuł: Światłorodni
25 lipca
Rewelacyjna, trzymająca w napięciu druga część trylogii – przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy.
Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga – tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.
Autor: Patricia Schröder
Tytuł: Morza szept
?? lipca
Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.
Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.Myślałam, a nawet miałam nadzieję, że w lipcu ukaże się nieco mniej książek. Ale jak zwykle - sporo z zapowiedzi mnie zainteresowało :) Muszę zakupić niektóre nowości nawet z poprzednich miesięcy, pomyślałam, że przez wakacje nadrobię zaległości. "Morza szept" wygląda intrygująco. Jest mało książek o morskich istotach, dlatego każda bardzo mnie ciekawi, ponieważ ma w sobie choć trochę oryginalności. PLL powoli zbieram, więc się cieszę, że cały czas wychodzą nowe części. Wszystkie powieści, które tu wstawiłam, chciałabym przeczytać w bliższej lub dalszej przyszłości ^^ A co Was zainteresowało?
Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Czekam na "Bunt bogini" i mam nadzieję, że będzie lepszy niż poprzednia część serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie książki oprócz "Światłorodnych" zapowiadają się ciekawie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie zapowiada się ten lipiec. Na bank przeczytam "52 powody", "Ósemkę" oraz Sekret Julii ;) "Morza szept" też kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, kolejny miesiąc, w którym się pojawia tyle fajnych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej kusi mnie "Sekret Julii" oraz "Morza szept" :D A także "Światłorodni" mimo, że tom poprzedni czytało się dosyć ciężko :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dawna zabieram się za PLL, ale jako nigdy mi to nie wychodzi :D z niecierpliwością czekam na "Bunt bogini" oraz "Sekret Julii", ale "Morza szept" i "Wyspa Motyli" brzmią bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. 52 powody i Śliwka jest i w moich planach:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostanio przeczytałam o "52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" i mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.