wtorek, 1 stycznia 2013

Zapowiedzi - styczeń 2013

Autor: Aimee Agresti
Tytuł: Olśnienie
23.01.2013
Licealistka Haven Terra odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak że piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven?
Trochę Portret Doriana Gray'a, trochę Diabeł ubiera się u Prady.
Autor: Aneta Jadowska
Tytuł: Bogowie muszą być szaleni
9.01.2013
Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie spojrzenia. Łamie regulaminy, szuka przyjaźni w dziwnych miejscach, a od losu dostaje przeciwników wyłącznie potężnego kalibru. Policjantka to nie zawód, ale stan umysłu... a że po drugiej stronie Bramy rzadko można złoczyńcę zakuć w kajdanki i odprowadzić do aresztu... Dora robi co musi, by Toruń, Thorn czy Trójmiasto i Trójprzymierze pozostały dobrymi miejscami do życia. Drżyjcie Bogowie, wampiry, wilki, Archaniołowie i pospolici wariaci – Dora Wilk kopie tyłki z wdziękiem baleriny, nie przyjmuje usprawiedliwień o złym dzieciństwie i nie przebiera w środkach by zaprowadzić porządek.
Autor: Olga Rudnicka
Tytuł: Drugi przekręt Natalii
10.01.2013
Co nowego u sióstr Sucharskich?
Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!


W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...
Autor: Jeffrey Ford
Tytuł: Portret pani Charbuque. Asystentka pisarza fantasy
23.01.2013
Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893.
Autor: Veronica Rossi
Tytuł: Przez burze ognia
23.01.2013
Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…

Autor: Sara Shepard
Tytuł: Bezlitosne. Pretty Little Liars
9.01.2013
Jaką tajemnicę odkryją bohaterki w „Bezlitosnych”? Czy w końcu uda im się dowiedzieć, kim jest A.?

Wspomnienie o Tabicie wciąż prześladuje Emily, Arię, Spencer i Hannę. Tajemniczy nadawca SMS-ów w każdej chwili może zdradzić ich sekret. Dziewczyny jednoczą siły w walce z niewidzialnym wrogiem, ale i tak wpadają w zastawiane przez niego pułapki.
Czy tym razem prawda wyjdzie na jaw?

Autor: Agnieszka Wojdowicz
Tytuł: Korona Mandalich. Strażnicy Nirgali
16.01.2012
Ostatni tom ekscytującej sagi fantasy o losach Bree Whelan, dziewczyny z rodu aniołów.

Obrońcy Nirgali rozpierzchli się na cztery strony świata. Gdy tropiony przez mnichów Hauruki Mikail bezskutecznie szuka sojuszników, by nadal walczyć z zakonem, a Erykowi i Maite śmierć zagląda w oczy, wydaje się, że nawet magiczna Korona Mandalich nie odmieni wyroków przeznaczenia. Czy w obliczu tak przytłaczającej klęski możliwe jest jeszcze zwycięstwo? Zwłaszcza że anioły mają niewielu prawdziwych przyjaciół.


Autor: Sarah Rayner
Tytuł: Jedna chwila
15.01.2013
Urzekająca opowieść o miłości, stracie, rodzinie i przyjaźni, przetłumaczona na jedenaście języków i sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy.

Siódma czterdzieści cztery rano, zatłoczony pociąg relacji Brighton–Londyn. Jedna z kobiet dla zabicia czasu obserwuje podróżnych. Siedząca naprzeciwko niej dziewczyna nakłada makijaż. Mężczyzna po drugiej stronie przejścia czule pieści dłoń żony, gdy nagle dostaje ataku serca. Pociąg zatrzymuje się, ktoś wzywa karetkę. Dla przynajmniej trzech pasażerów nic nie będzie już takie samo. Lou jest świadkiem ostatnich chwil życia mężczyzny. Kiedy okazuje się, że pociąg dalej nie pojedzie, wsiada do jednej taksówki z Anną, najlepszą przyjaciółką Karen. Kim jest Karen? Żoną zmarłego mężczyzny.

„Jedna chwila” opowiada historię tych trzech kobiet, rozgrywającą się w ciągu kolejnych siedmiu dni.
Zapowiada się wiele ciekawych książek :) Kolejna część PLL przypomina mi, że muszę przeczytać poprzednie części, dlatego dzisiaj zaczynam czwartą. Mam nadzieję, że nie okaże się gorsza niż poprzednie :)

7 komentarzy:

 1. Z wymienionych zapowiedzi, za mną już "Bogowie muszą być szaleni" i jestem nią zachwycona :D Na kilka z pozostałych czekam z nie mniejszą niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam właśnie "Bogowie muszą być szaleni" i jest świetna! :D Mam nadzieję, że będzie taka do samego końca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość książek które wymieniłaś wydaje mi sie naprawdę interesująca i z chęcią się z nimi zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam ochotę na 'Przez burze ognia' i 'Olśnienie' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusi mnie "Jedna chwila", ale i "Olśnienie" mnie ciekawi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja najbardziej pożądam Bezlitosne:) Bo za 5 dni mam urodziny i wiem że ją dostanę sasasa Straszni wciągneła mnie ta seria i jeszcze do tego serial Pretty Little Liars ehhh i już po mnie:)
  Ale Olśnienie również brzmi bardzo fajnie, pewnie jak skończę Bezlitosne to nabędę, żeby zatrzymać ciągłość czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiły mnie 4 książki z tej listy.
  Pierwsza, czyli "Olśnienie", "Bogowie muszą być szaleni" - chyba głównie dlatego, że to książka polskiej autorki i z opisu wynika, że chociaż część akcji będzie w Polsce (a mnie trochę takich książek brakuje), zaciekawiło mnie też "Korona Mandalich. Strażnicy Nirgali", ale oczywiście zacznę od pierwszej części serii oraz "Jedna chwila" :) Nie wspominając o "Pretty Little Liars" - które również zacznę (mam nadzieję) od pierwszej części.
  Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś te ksiażki przeczytać. Albo ktoś ze znajomych je sobie kupi albo znajdą się w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.