środa, 1 maja 2013

Zapowiedzi majowe

Autor: Colleen Houck
Tytuł: Przeznaczenie. Klątwa tygrysa
8 maja
Czwarty tom bestsellerowej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie

Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem.

Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością, i dowiedz się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa.
Autor: Philippa Gregory
Tytuł: Odmieniec
8 maja
Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.
Autor: Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Tytuł: Ogień
22 maja
Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors

Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…
Autor: Gesa Schwartz
Tytuł: Pieczęć Ognia. Grim
8 maja
Niezwykły debiut niemieckiej pisarki Gesy Schwartz, pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna opowieść z pogranicza fantasy i urban fantasy.

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...
Autor: Charlaine Harris
Tytuł: Pułapka na martwego
8 maja
Do Bon Temps przybył właśnie Felipe de Castro, wampirzy król Luizjany (a także władca Arkansas i Nevady). Na pewno nie jest to najlepsza pora na znalezienie zwłok – zwłaszcza zwłok na frontowym dziedzińcu przed domem Erica, szczególnie, że ciało należy do kobiety, której krew Eric dopiero co ssał. Tajemnicę morderstwa próbują rozwikłać Sookie i Bill, który jest oficjalnym śledczym Piątej Strefy...
Autor: Larissa Ione
Tytuł: Pragnienie wyzwolone
10 maja
Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a.
Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca – lub ulec nikczemnym planom szaleńca.
Autor: Patricia Briggs
Tytuł: Wilczy trop
24 maja
Otwieramy kolejny cykl Patricii Briggs – pisarki, niezwykle popularnej w Polsce wśród młodych czytelniczek urban fantasy, fanek „Czystej krwi”. Anna nie wiedziała, że wilkołaki istnieją, aż do nocy, kiedy to przeżyła brutalny atak ... i stała się jednym z nich. Po trzech latach życia jako najmniej liczący się członek stada, nauczyła się pokory i nieufności względem dominujących samców. Wtedy pojawił się w jej życiu Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Północnej Ameryki.
Autor: Patrick Ness
Tytuł: Siedem minut po północy
10 maja
Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.
Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.
Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy.
Autor: Brodi Ashton
Tytuł: Podwieczność
22 maja
Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością. Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze. Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.

Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a
jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka,
którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.

Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole'a...
Autor: Rachel Caine
Tytuł: Wampiry z Morganville. Księga 9: Gorycz krwi
28 maja
W Morganville zaczyna się polowanie… na ludzi.
Czy śmiertelna siedemnastolatka zdoła ocalić od śmierci, tych których kocha?
 
Przez lata ludzie i wampiry z Morganville żyli obok siebie, nie atakując się nawzajem. Jednak teraz gdy odwieczni wrogowie nieśmiertelnych zostali pokonani, wampiry poczuły zew swojej natury. A ludzie zdali sobie sprawę, że teraz oni są zwierzyną....
Claire nie zamierza stawać po żadnej ze stron. Ma przyjaciół również wśród nieśmiertelnych. Ale śmiertelne niebezpieczeństwo wystawia tę przyjaźń na ciężką próbę – tak jak i miłość Claire i Shane’a...

Co Was najbardziej interesuje? Ja z tych książek mam już "Przeznaczenie", ale czekają mnie jeszcze poprzednie części. "Klątwę tygrysa" właśnie czytam i muszę przyznać, że na razie nie powala. Ale jestem dopiero na 30 stronie ;) W "Podwieczności" już się zakochałam, opis i okładka są cudowne ^^ Chyba kupię od razu po premierze. Zamierzam też kupić w najbliższym czasie "Ogień" i pierwszy tom, "Krąg", a także za jakiś czas "Pieczęć Ognia". "Wampiry z Morganville" cały czas zbieram, mam już sześć ksiąg, z czego cztery są przeczytane :) A resztę dorwę, kiedy będę miała okazję. Najmniej interesuje mnie z tej listy "Wilczy trop", ale chyba kiedyś dam szansę tej powieści.
Pozdrawiam!

12 komentarzy:

 1. Z zapowiedzi nie widzę dla siebie nic, co bym natychmiast chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam z niecierpliwością na "Pragnienie wyzwolone" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam "Siedem minut po północy". Pozostałe...no, może na coś jeszcze się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej wyczekuję "Ognia", ale wszystkie pozycje zachęcają, a serię autorstwa Colleen Houck muszę wreszcie zacząć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siedem minut po północy jest świetne - polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zainteresowało mnie "Siedem minut po północy". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo to troszkę będzie czytania :)
  Obserwujemy ? czekam na odpowiedź :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem, że zostanę bankrutem, czuję to...

  OdpowiedzUsuń
 9. Praktycznie na każdą z wymienionych książek mam "czytelniczego" smaka :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na kolejną część Klątwy Tygrysa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. mam straszną ochotę na dwie pierwsze pozycje :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym przeczytać ,,Podwieczność" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji. Jeżeli zapoznałeś/aś się już z omawianą pozycją, podziel się ze mną swoim zdaniem, tylko proszę, nie spoileruj innym.